Nova goleada u susretima Radnika i Krupe.

Povratnik u redove Krupe Elvir Koljić apsolutni je junak tima iz Krupe na Vrbasu u prva tri kola Premijer lige BiH.

Ipak, ni današnja dva gola protiv Radnika nisu bila dovoljna da se upiše prva pobjeda u istoriji protiv bijeljinskog premijerligaša.

Duel dvije neporažene ekipe nakon uvodna dva kola donio je, za bh. uslove, odličan fudbal, četiri gola, po dva na obje strane, pa Radnik i Krupa ni nakon 270 minuta novog prvenstva nisu osjetili gorčinu poraza.

RADNIK - KRUPA 2:2 (1:2)

Uvodni meč trećeg kola Premijer lige BiH bolje su otvorili domaći.

Irfan Hadžić doveo je Bijeljince u vođstvo već nakon osam minuta igre, iskoristivši grešku defanzivca Krupljana Igora Makitana.

...
Izvor: Dailymotion/Golovi

Ipak, nepuna dva minuta kasnije, na semaforu je 1:1.

Koljić je postigao spektakularan gol sa blizu 30 metara iz slobodnog udarca.

...
Izvor: Dailymotion/videosp

Sjajni napadač Krupe tu se nije zaustavio.

U drugom minutu sudijske nadoknade krenula je brza kontra gostiju, Lazar Marjanović očekivao je pas Koljića, koji je dugo vukao loptu, ali nije uspio da asistira kolegi iz napada, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji. Odlučio se da sam završi akciju i - nije pogriješio.

Drugi put savladao je Mladena Lučića, te tako stigao već do petog gola ove sezone, u nepune tri utakmice!

...

Gosti su prednost zadržali deset minuta u nastavku, kada je uslijedilo novo izjednačenje.

Veliku grešku napravio je golman Krupe Jovan Kutić, kojem je lopta prošla ispod ruku nakon šuta kapitena Radnika Dušana Martinovića.

...

Treba izdvojiti da je Radnik meč završio sa deset igrača, jer je Domagoj Franić u drugom minutu sudijskog vremena zvog drugog žutog kartona morao ranije u svlačionicu.

Nisu bili Bijeljinci zadovoljni suđenjem arbitra Miloša Gigovića, koji je i pomoćnog trenera Jovu Borkovića nakon isključenja Franića, poslao na tribine.

Imao je Miloš Karišik priliku da osigura cijeli plijen timu Branislava Krunića, ali je u 93. minutu prvo pogodio glavom stativu, a onda odbijenu loptu poslao pored gola.

PRVA POBJEDA TUZLE SITI

Golom Nikole Mitrovića u 36. minutu, fudbaleri Tuzla sitija protiv Mladosti ostvarili su prvi, istorijski trijumf u Premijer ligi BiH.

Krupa tako ni u desetom odmeravanju snaga sa Bijeljincima nije smogla snage da slavi.

Današnji remi bio je čak sedmi premijerligaški u susretima ova dva tima, uz dva trijumfa Radnika, dok su Bijeljinci i u finalu Kupa RS prošle sezone bili uspješniji. Nakon 1:1 u regularnih 90 minuta, tada su slavili 6:5 na penale.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Vasić (81. Mekić), Popara (79. Bradonjić), Peco, Hadžić, Glišić (69. Đelmić), Đurić, Aleksić. Trener: Mladen Žižović.

KRUPA: Kutić, Karišik, Makitan, Koljić (72. Lukić), Dujaković, Puzigaća, Marjanović (58. Crnov), Nikodijević, Marić (87. Handžić), Milanović, Maksimović. Trener: Branislav Krunić.