Željo siguran u Ugljeviku

Sigurnom igrom i rutinskom pobjedom u Ugljeviku nad Zvijezdom 09 (1:3) sarajevski Željezničar je preuzeo vrh tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željo je zabilježio treći trijumf ove sezone!

Izabranici Milomira Odovića su u nedjeljnom četvrtom kolu sigurnom igrom osvojili sva tri boda na gostovanju u Ugljeviku, gdje Zvijezda 09 iz etno-sela Stanišića igra kao domaćin.

ZVIJEZDA 09 - ŽELJEZNIČAR 0:1 (1:3)

Sarajlije osim na samog početku meča kad je Amer Osmanagić za malo bio neprecizan, imale su kontrolu nad susretom protiv semberske ekipe, koja nije mogla ozbiljnije da se suprotstavi favorizovanom rivalu iako je do 85. minuta imala "aktivan rezultat".

Željo je stigao do prednosti u 19. minutu golom Sulejmana Krpića, a isti igrač je već poletkom nastavka povećao prednost. Oba pogotka postigao je glavom nakon centtaršuteva najprije Antonija Pavića, a potom i Mladena Veselinovića.

Zvijezda 09 je smanjila iz opravdano dosuđenog penala, koji je skrivio upravo Mladen Veselinović, a siguran sa "kreča" bio je Damjan Krajišnik.

S obzirom da je u tim trenucima do kraja ostalo skoro pola sata, očekivao se snažniji pritisak izabranika Milana Đuričića, koji su pokušavali nekako da stignu do mreže Vedrana Kjosevskog, ali realno gledano, nije bilo u nedjelju predveče šansi da Željo "kiksne".

A onda je u finišu meča, majstorski iz slobodnog udarca pogodio Filip Arežina i stavio tačku na treću pobjedu plavih sa Grbavice koja ih je odvela na lidersku poziciju.

...
Izvor: Dailymotion

Doduše, trenutno jer se igraju utakmice u Zenici i Širokom Brijegu.

ZVIJEZDA 09: Erić, Krajišnik, Husić, Huseinbašić, Tojčić, Asentić (Govedarica), Filipović, Osmanagić (Ćulum), Vojinović, Škahić i Babić.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Bogičević, Rodin, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Blagojević (Arežina), Šabanadžović (Vranješ), Zec (Jazvić), Veselinović, Krpić.

/Vidović 63/

TABELA: Željezničar 9, Široki Brijeg (-1) 7, Sarajevo 7, Krupa 6, Zrinjski (-1) 6, Radnik (-1) 5, Sloboda 4, Tuzla siti 4, Zvijezda 09 3, Čelik (-1) 4, Mladost 2, GOŠK 2.

TOK UTAKMICE

- kraj -

85. minut - GOOOOOL! 1:3! Željo će osvojiti sva tri boda u Ugljeviku. Gol iz slobodnog udarcai to majstorski postigao je Filip Arežina.
74. minut - Sjajna prilika za Želju, koju nije iskoristio Filip Jazvić da riješi sve dileme oko pobjednika.
...

64. minut - GOOOL! Siguran sa bijele tačke bio je Damjan Krajišnik! Zvijezda 09 je smanjila rezultat - 1:2.

63. minut - Jedanaesterac za Zvijezdu 09 koji se skrivio Mladen Veselinović i prilika da se Semberci vrate rezultatski u utakmicu.

...

52. minut - GOOOL! Već na startu drugog dijela, Željezničar je udvostručio prednost i praktično riješio pitanje pobjednika. Ponovo je strijelac Sulejman Krpić i to opet glavom. Ovog puta asistirao mu je Siniša Stevanović - 0:2.

46. minut - Nastavljen je susret četvrtog kola Premijer lige BiH između Zvijezde 09 i sarajevskog Željezničara.

- poluvrijeme -

45. minut - Još minut sudijske nadoknade.

42. minut - Sulejman Krpić se ponovo našao u prilici, ali ovog puta njegov udarac ukrotio je Filip Erić.

38. minut - Fantastična šansa za goste sa "Grbavice" - najprije je Siniša Stevanović pogodio prečku, a potom je Sulejman Krpuću s nekoliko metara odlično odbranio golman Zvijezda 09.

31. minut - Zbog vrućine, sudija Goran Paradžik dozvolio je malu pauzu.

28. minut - GOlman Želje Vedran Kjosevski je odbranio udarac Anela Husića sa dvadesetak metara.

...

19. minut - GOOOOL! Željo je poveo u Ugljeviku! Pogodio je Sulejman Krpić! Odlično je Antonio Pavić centrirao sal ijeve strane, a napadač Želje glavom pogodio mrežu - 0:1.

8. minut - Uzvratili su gosti iz Sarajeva u dva navrata, ali oba puta je odlično intervenisao golman Filip Erić. Prvi put je šutirao Asim Zec, a potom i Mladen Veselinović.

7. minut - Umalo gol u Željinom mreži, ali je za malo neprecizan bio Amer Osmanagić.

1. minut - Počeo je meč u Ugljeviku.

NAJAVA

Ekipa iz Etno-sela Stanišići poslije tri uzastopna remija domaćin je sarajevskom klubu, koji je u Ugljevik došao osokoljen pobjedom nad Zrinjskim, trostrukim uzastopnim šampionom.

Ekipa novog stratega Želje Milomira Odovića je favorit protiv izabranika Milana Đuričića, ali će semberskim klub probati da iznenadi favorizovanog rivala.

Pravdu u Ugljeviku dijeliće Goran Paradžik iz Ljubuškog uz asistenciju Mostarca Marka Perića i Jure Muse iz Čitluka.

ZVIJEZDA 09: Erić, Krajišnik, Husić, Huseinbašić, Tojčić, Asentić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Škahić, Babić.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Zec, Krpić, Blagojević, Bogičević, Šabanadžović, Veselinović, Rodin.