"Zmajevi" na Sjevernu Irsku idu neporaženi

Autori mondo.ba Autori Agencije

Reprezentacija BiH i Turske remizirali bez golova u meču u kojem su "zmajevi" odigrali odlično prvo poluvrijeme, a potom pokazali i slabosti.

Reprezentacija BiH odigrala je neriješeno 0:0 protiv Turske u prijateljskoj utakmici u Rizeu, pred oko 16.000 gledalaca.

Prvo poluvrijeme proteklo je u otvorenoj igri sa nekoliko dobrih prilika na obje strane. Nešto opasniji u prvih dvadesetak minuta bili su nogometaši BiH, koji su imali prilike preko Višće, Zakarića, Krunića i Cimirota, ali bez uspješne realizacije.

Turska je također propustila nekoliko dobrih prilika, posebno u drugom dijelu poluvremena te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Na početku drugog poluvremena Prosinečki je u svlačionici ostavio Džeku, Pjanića i Višću, te golmana Šehića, umjesto kojih su u igru ušli Bajić, Milošević, Prcić i Begović, dok je u 69. minuti Cimirota zamijenio Kodro.

Bez ključnih igrača reprezentacija BiH izgledala je mnogo lošije u nastavku, a Turci su dominirali svih 45 minuta.

Domaći su imali i nekoliko dobrih prilika, ali na sreću u završnici nisu bili najprisebniji.

Ovo je, inače, sedma utakmica reprezentacije BiH u nizu bez poraza i sa dobrim raspoloženjem igrači dočekuju meč protiv Sjeverne Irske u okviru Lige nacija koji je na rasporedu u ponedjeljak u Sarajevu.

Reprezentacija BiH u ovom meču nastupila je u sastavu: Šehić (do 46. Begović), Todorović, Nastić, Vranješ, Zukanović, Cimirot (od 69. Kodro), Pjanić (od 46. Prcić), Zakarić, Višća (od 46. Milošević), Krunić (od 81. Sarić), Džeko (od 46. Bajić).

TOK MEČA:

Kraj utakmice

90+2' Umalo autogol Vranješa. Begović je odbio loptu u korner

Mnogo lošiji fudbal gledamo u nastavku

72' - Čalhanoglu je isprobao šut iz slobodnjaka, lopta odlazi pored gola

70' - Stopostotna šansa za Tursku, Tosun je bio sam ispred Begovića, međutim šutirao je pored gola

68' - Velika šansa za domaće, Čalhanoglu je iz prve šutirao poslije dugog centaršuta na lijevu stranu, međutim nije najbolje zahvatio loptu i ona je otišla daleko od gola

60' - Turska ima veći posje, ali bez pravih prilika

U nastavku tek pokušaj domaćih fudbalera sa distance

Mijenjao je i Mirčea Lučesku, ušli su Tosun (Unai) i Mali (Tekdemir)

Prosinečki je izvršio nekoliko izmjena, ušli su Begović (Šehić), Prcić (Pjanić), Bajić (Džeko) i Milošević (Višća)

DRUGO POLUVRIJEME

Nema golova u odličnih prvih 45 minuta

39' - Odličan šut Cimirota, centimetri su bili u pitanju. Lopta odlazi pored gola.

36' - Slobodan udarac za Pjanića na 20 metara, ali pogodio je živi zid

35' - Čalhanoglu se odlično namjestio na nekih 20-ak metara, pomalo iskosa, i gađao suprotni ugao, međutim lopta je završila tik pored stative

33' - Umalo da Turska iskoristi nesigurnost Šehića, ipak ostaje 0:0

30' - Šehić brani dobar pokušaj Undera

25' - Čalhanoglu je šutirao direktno u Šehića.

22' - Opasan napad Turske, na kraju Čalhanoglu šutira pored gola

20' - Ponovo Bolat mora da interveniše i to van šesnaesterca. Izbio je loptu u aut i spriječio kontranapad "zmajeva".

18' - Sjajno se Zakarić izborio za loptu u protivničkom šesnaestercu i šutirao, Bolat je odbranio, a onda Višća sa nekih osam metara šutirao pored gola.

14' - Vranješ je odlično napao prvu stativu poslije kornera, ali je šutirao glavom preko gola. Vrlo dobra prilika je to bila za selekciju Roberta Prosinečkog.

14' - Odlična prilika za "zmajeve" poslije poklon lopte odbrane Turske. Džeko je osvojio loptu i odmah gurnuo desno za Višću koji odlično šutira, ali bolat odbija u korner

7' - Korner za Tursku. Oguzan je šutirao sa distance poslije kombinacije iz ugla, ali visoko preko gola.

4' - Čalhanoglu je centrirao, ali Šehić je siguran. Prethodno su Turci lako riješili ubacivanje Višće

1' - Počeo je meč u Rizeu