PL BiH: Preokret godio Radniku, a štetio Krupi

Široki Brijeg je poveo u Bijeljini, ali je slavio tim iz Semberije (2:1), a preokret se dogodio i u dvoboju Mladosti i Krupe, ali u korist ekipe iz Doboja kod Kaknja (2:1).

Fudbaleri Krupe su stigli u goste ekipi Mladosti protiv koje su pokušali da prekinu negativnu seriju od čak osam utakmica bez pobjede.

Ali nisu uspjeli da osvoje niti jedan bod u Doboju kod Kaknja - 2:1 (0:0).

Izabranici Petra Kurćubića su bili za nijansu opasniji rival od domaćina u prvom dijelu, ali izglednijih šansi iz kategorije stoprocentnih nije bilo ni ispred golmana Mladosti Emila Velića niti ispred gostujućeg čuvara mreže Mateja Markovića.

Najbliži pogotku bio je napadač Mladosti Bahrudin Atajić u 21. minutu ali se nije snašao.

U nastavku je za bilo mnogo efikasnije, ali su se na kraju radovali domaći fudbaleri iako je Krupa povela zahvaljujući pogotku Slobodana Milovanovića u 54. minutu.

Međutim, izabranici Adnana Zildžovića su u periodu od 61. do 68. minuta uspjeli da preokrenu rezultat golovima Gedeona Guzine i Nemanje Anđušića za peti ovosezonski trijumf.

S druge strane, ekipa iz kanjona Tijesno upisala je čak sedmi poraz i nalazi se tik do opasne zone.

MLADOST: Velić, Welbeck, Guzina, Anđušić, Marković, Atajić, Bojo, Asani, Nikolić, Mujagić, Isaković.

KRUPA: Marković, Karišik, Redžić, Makitan, Lukić, Palić, Nikodijević, Dekić, Savić, Marić, Milanović.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Preokret je viđen i u duelu između Radnika i Širokog Brijega, ali su se radovali Semberci.

Širokobriježani su poslije srećnog remija u Zenici protiv Čelika pokušali da trijumfom nad Radnikom u Bijeljini uhvate priključak sa ekipama iz vrha tabele, ali je ekipa Mladena Žižovića svojom upornošću stigla do sva tri boda.

Domaćin je osokoljen podatkom da na četiri posljednja meča sa hercegovačkim timom nije izgubio imao više od igre i prvi ozbiljnije zaprijetio u 16. minutu kada je Irfan Hadžić šutirao prema golu Luke Bilobrka.

Međutim, ipak je golman domaćina Mladen Lučić prvi vadio loptu iz svoje mreže u 40. minutu poslije pogotka Brazilca Eliomara, da bi Radnik izjednačio već u narednom napadu golom Demira Pece.

Pobjedu Radniku osigurao je Irfan Hadžić u 65. minutu, a u finišu je crveni karton zaradio Bernardo Matić, pa su gosti sa "Pecare" posljednjih nekoliko minuta odigrali sa desetoricom u polju.

RADNIK: Lučić, Radović, Martinović, Đelmić, Vasić, Popara, Peco, Hadžić, Đurić, Aleksić, Isić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Matić, Eliomar, Marić, Ćorluka, Jurić, Kovačić, Perković, Bagarić, Marković.