Majstorije Ahmetovića odlučile sarajevski derbi

Mersudin Ahmetović je postigao dva pogotka u gradskom derbiju protiv Željezničara za pobjedu Sarajeva - 2:1 (2:1).

Sarajevo gazduje Sarajevom!

To je epilog sarajevskog derbija protiv Željezničara na stadionu "Asim Ferhatović Hase" pred oko 16.000 gledalaca.

U odličnoj utakmici, prepunoj dobrih akcija na obje strane, pobjedu je odnio bordo tim zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mersudinu Ahmetoviću, koji je pogađao mrežu Želje u 16. i 31. minutu.

Vodu na mlin bordo tima donio je i Crnogorac Miloš Bakrač, koji je za dva minuta zaradio dva žuta kartona i ostavio izabranike Milomira Odovića pola prvog i cijelo drugo poluvrijeme sa 10 igrača u polju.

Sa nova tri boda Sarajevo se učvrstilo na liderskoj poziciji na tabeli poslije nepotpunog 16. kola sa pet bodova prednosti ispred Zrinjskog, odnosno osam više od gradskog rivala.

Bordo tim je poveo u 16. minutu nakon lijepe dugačke akcije koju je s peterca završio Mersudin Ahmetović za 1:0.

Međutim, plavi sa Grbavice su uzvratili samo tri minuta kasnije kad je Mladen Veselinović oboren u kaznenom prostoru Sarajeva, a sudija Irfan Peljto pokazao na penal. Siguran realizator bio je Sulejman Krpić za 1:1.

Crnogorski internacionalac Miloš Bakrač je za samo dva minuta dobio dva žuta kartona i od sredine prvog dijela Željo je ostao sa desetoricom u polju!

Brojčanu prednost, izabranici Husrefa Musemića su kaznili već u 30. minutu kada su ponovo stigli do prednosti sjajnim pogotkom Ahmetovića. Halid Šabanović je odlično centrirao, a majstorski pogodio glavom visoki centarfor bordo ekipe - 2:1.

...
Izvor: Dailymotion/Videomotion

U nastavku je Musemićev tim kontrolisao igru i mirno priveo utakmicu kraju, ali je Željo i sa desetoricom ipak mogao do boda u 62. minutu.

Nakon slobodnog udarca Vladanu Kovačeviću je ispala lopta iz ruku, ali su brži bili defanzivci Sarajeva i otklonili opasnost.

Do kraja, jedino vrijedno pomena bio je drugi žuti, odnosno crveni karton Halida Šabanovića, pa je i Sarajevo susret okončalo sa igračem manje.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Šabanović, Stanojević (od 81’ Dupovac), Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Crepulja, Adukor, Tatar (od 67’ Hebibović), Ahmetović.

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Rodin, Pavić, Čurjurić (od 34’ Osmanković), Bakrač, Zec (od 67’ Jazvić), Krpić, Šabanadžović, Veselinović, Vranješ (od 75’ Osmanović).