"Blickrig" Napolija, Kvaljarela NIJE dao gol

U Napulju prekinuta sjajna serija napadača Sampdorije Fabija Kvaljarele, čiji tim nije uspio da ugrozi raspoložene domaćine: Napoli - Sampdorija 3:0 (2:0).

Bez većih problema, fudbaleri Napolija savladali su pred svojim navijačim Sampdoriju 3:0 (2:0), a sve je riješeno sredinom prvog poluvremena, kada su domaći za nepun minut postigli oba gola.

Prvo je u 25. minutu Hoze Kaljehon uposlio Arkadijuša Milika, koji je zakucao loptu u mrežu rivala postigavši 12. prvenstveni gol u sezoni. Nekih 60 sekundi kasnije, i Lorenco Insinje upisao se u strijelce, a oba gola "spakovao" je veoma raspoloženi Hoze Kaljehon.

Pogodak Isninjea sigurno je obradovao Karla Anlečotija, jer je omaleni napadač prekinuo golgeterski post, koji je trajao još od novembra.

Mogla je prednost domaćih biti i ubjedljivija u prvih 45 minuta, ali je poništen gol Pjotra Zjelinskog, a sve zbog ofsajda u kojem se našao asistent Nikola Maksimović.

Fabio Kvaljarela, koji je na prethodnih 11 mečeva u Seriji A postigao isto toliko pogodaka i tako se izjednačio sa legendardnim Gabrijelom Batistutom, nije večeras uspio da zatrese mrežu rivala, čime je prekinuta sjajna serija 36-godišnjeg golgetera.

Iako je imao nekoliko zrelih prilika, svaki put golman Napolitanaca Aleks Meret izlazio kao pobjednik.

U nastavku je Napoli smirio igru, rutinski odrađivao posao, a onda u samom finišu došao i do trećeg gola. I to iz penala, precizan je bio Simone Verdi. Prethodno je Joakim Anderson igrao rukom u svom šesnaestercu.