Borac prvi, Kajkut prvi!

Iskusni golgeter "crveno-plavih" het-trikom, odnosno 14. prvenstvenim golom, probio se na prvo mjesto liste strijelaca Prve lige Republike Srpske. Stigao i da asistira.

Borac Kozara 5:0 Prva liga RS 24. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Borac sigurno korača ka šampionskoj tituli u Prvoj ligi Republike Srpske i povratku u Premijer ligu BiH, a sada u svojim redovima ima i prvog strijelca lige.

U posljednjem meču drugog kola Lige za prvaka (24. kolo), Borac je deklasirao Kozaru 5:0 (3:0), a Saša Kajkut het-trikom već u prvom poluvremenu stigao je do 14. ovosezonskog gola, čime je za dva koraka pobjegao dosadašnjem lideru Bojanu Markoviću iz gradskog rivala Željezničara.

Borac je na Gradskom stadionu bio ubjedljiv te tako uvećao bodovni saldo, odnosno zadržao velikih 12 bodova prednosti ispred Sloge, koja je danas pred samo 30 gledalaca bila sigurna protiv Podrinja.

Već nakon šest minuta na semaforu je stajalo 2:0, da bi Kajkut trećim golom u finišu prvog poluvremena najavio katastrofu gostiju iz Gradiške.

Kada se zasitio golova, Kajkut se okrenuo asistiranju, pa je tako početkom nastavka uposlio Vladana Danilovića, za novi gol u mreži Srđana Modića.

Do kraja meča "crveno-plavi" postigli su i peti gol, a strijelac je ovaj put bio Nemanja Lekanić.

BORAC - KOZARA 5:0 (3:0)

BORAC: Topolović, Kujundžić, Kajkut (68. Šikanjić), Danilović, Si. Dujaković, Žeravica (74. Zarić), Burazor, Mojović, Runić, Janičić, Lekanić. Trener: Darko Vojvodić.

KOZARA: Modić, Komljenović, Lekanić, Lolić (58. Petković), Šakić (58. Novaković), Kukić, Glišić, Gavrić, Stjepanović (74. Ostojić), Kondić, Kukavica. Trener: Igor Janković.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević