Furiozan finiš i pobjeda Borca m:tel u Ljubuškom!

Izviđač vodio veći dio meča, ali su Banjalučani sjajnom igrom u posljednjim minutima susreta došli do velikog preokreta i slavili u prvoj utakmici finala Kupa BiH. Revanš u Banjaluci 8. maja.

Izviđač Borac 22:23 prva utakmica finala Kupa BiH Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Rukometaši Borca m:tel slavili su u Ljubuškom 23:22 u prvom meču finala Kupa Bosne i Hercegovine, iako su nakon uvodnih 30 minuta imali zaostatak od dva gola (13:15).

Sjajno su "crveno-plavi" odigrali finiš susreta, kada su stigli do serije 5:1 i velikog preokreta, iako su "skauti" početkom nastavka imali i pet golova prednosti.

IZVIĐAČ - BORAC M:TEL 22:23 (15:13)

Tokom skoro cijelog prvog poluvremena Ljubušaci su imali vođstvo, ali nisu uspjeli da steknu osjetniju prednost.

Banjalučani su u nekoliko navrata uspjeli doći do izjednačenja, pa se i u nastavku meča očekuje zanimljiv dvoboj.

"Skauti" su bolje otvorili nastavak meča i za nepunih pet minuta serijom 3:0 prvi put stekli pet golova prednosti, pa je trener "crveno-plavih" Mirko Mikić, nakon što njegova ekipa nije uspjela postići gol u tom periodu, bio primoran da zatraži minut predaha.

Tek u sedmom minutu drugog poluvremena, Banjalučani su uspjeli da prekinu mini seriju rivala i smanje na 18:14.

Uslijedio je još jedan pogodak gostiju, a onda i promašeni sedmerac, kojim su igrači Borca m:tel mogli prići na samo dva gola zaostatka. Briljirao je u tim trenucima golman domaćih Josip Kvesić, koji je nedugo zatim uspio da odbrani još jedan "penal", te omogući svom timu da povede 20:16.

Potom su gosti imali još jedan sedmerac, ali je lopta fijuknula preko gola.

Dakle, sredinom drugog dijela Banjalučani nisu uspjeli tri uzastopna sedmerca, nakon čega je "začaranu mrežu" Ljubušaka konačno pogodio Dejan Unčanin.

Uslijedio je period rastrzane igre na obje strane, pa je dugo na semaforu stajao rezultat 21:18.

Ipak, u finišu bolja igra Banjalučana, koji su četiri minuta prije kraja izjednačili na 21:21, a nedugo zatim i poveli 22:23.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Razbranio se u tim trenucima i golman gostiju Bojan Ljubišić, "zaključao" sve prilaze prema svom golu i omogućio Banjalučanima da slave.

Ovu prednost gosti nisu ispustili i ostvarilu su veliki trijumf, te napravili krupan korak ka odbrani titule.

Najefikasniji u redovima Borca m:tel bili su Bojan Rađenović i Milan Dakić sa po šest golova, dok su u poraženom sastavu po četiri gola postigli Domagoj Alilović i Nikola Džono.

Podsjetimo, revanš meč na programu je 8. maja u Univerzitetskoj sportskoj dvorani u Banjaluci.