Prvenac Turanjanina, pa još jedan, Borac slavio

Sjajna partija mladog napadača Borca i dva gola za pobjedu "crveno-plavih" protiv Rudar Prijedora na zatvaranju sezone u Prvoj ligi Republike Srpske.

Borac Rudar Prijedor 2:0 Nikola Turanjanin dva gola Liga za prvaka RS 10. kolo Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Novi-stari šampion Republike Srpske trijumfalno je okončao sezonu u Prvoj ligi RS.

Borac i Rudar Prijedor na Gradskom stadionu u Banjaluci odigrali su meč posljednjeg, 10. kola Lige za prvaka Republike Srpske, a domaćin je slavio 2:0 (1:0), golovima mladog napadača Nikole Turanjanina, koji se tako prvi put u karijeru upisao u strijelce noseći seniorski dres "crveno-plavih".

BORAC - RUDAR PRIJEDOR 2:0 (1:0)

Andrej Bosnić već u petom minutu uzdrmao je prečku gostujućeg gola, da bi desetak minuta kasnije Vaso Vuković, iz povoljne pozicije, sa pet metara glavom šutirao pored stative.

Bolja igra "crveno-plavih" krunisana je u 34. minutu, kada je za 1:0 pogodio mladi Turanjanin.

Mogao je 18-godišnji golgeter u samom finišu uvećati prednost svog tima, kada je Demir Jakupović odlično probio po desnoj strani, uputio povratnu loptu, ali je udarac Turanjanina odbranio golman "rudara" Mirza Hamzabegović.

U nastavku su gosti bili nešto konkretniji, ali je ipak još jedna lopta završila u njihovoj mreži, desetak minuta prije kraja meča.

Ponovo je strijelac bio Turanjanin. Primio je loptu u protivničkom šesnaestercu, oslobodio se čuvara, a onda precizno pogodio sa desetak metara.

Borac je tako sezonu okončao sa 80 bodova, trenutno čak 23 više od drugoplasirane Sloge, koja će svoj meč 10. kola igrati u subotu, kada su na programu i preostali dueli završne runde u sezoni.

MONDO: VOJVODIĆ VIŠE NIJE TRENER BORCA!

BORAC: Trkulja, Kujundžić (23. Ćosić), Vuković, Radulović, Bajić, Jakupović, St. Dujaković, Bosnić (67. Si. Dujaković), Batar, Popović, Turanjanin. Trener: Darko Vojvodić.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Ramić (32. Živanić), Lezić, Gavranović, Pekija, Kukavica, Crnomarković (59. Mikić), Mrkić, Mujagić, Marić, Dragić. Trener: Nedžad Žerić.

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara