Dinamo ispustio prednost - Mađarima slađi remi!

U duelu susjeda, ekipa sa "Maksimira" ispustila prednost, Mađari zadovoljniji putuju kući.

Kvalifikacije-Liga-sampiona-Dinamo-Zagreb-Ferencvaros-1-1-Klub-Briz-Dinamo-Kijev-1-0 Izvor: MN PRESS

Dinamo Zagreb i Ferencvaroš odigrali su neriješeno 1:1 u prvom meču treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona u Zagrebu.

Hrvati su odlučno ušli u meč i došli do gola već poslije sedam minuta igre, a strelac je bio Dani Olmo. Najbolji igrač ekipe dobio je lijep pas petom na ivici šesnaesterca od Arijana Ademija, predriblao dva igrača i odličnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Nakon toga, domaći su nastavili da budu bolji rival, imali su više prilika pred protivničkim golom ali nisu uspjeli da ih iskoriste, pa se na odmor otišlo sa njihovom prednošću.

U drugom poluvremenu, Zagrepčani su djelimično usporili, a njihovi rivali su pokušali to da materijalizuju. Preuzeli su kontrolu nad dešavanjima na terenu i krenuli ofanzivnije nego u prvom dijelu igre.

Imali su Mađari nekoliko pokušaja na samom početku, postepeno su ubrzavali, a zatim su u 58. minutu uspjeli i da izjednače.

Fudbaleri Ferencvaroša su "opkolili" gol domaćih, Tokmak Nguen je uputio udarac, Dominik Livaković ga je odbio, ali samo na glavu Davida Sigera kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Nakon toga, obje ekipe imale su svojih prilika, ali nisu uspjele da promijene ishod meča. Gosti će sigurno biti zadovoljniji učinjenim, vraćaju se u Mađarsku sa prednošću gola u gostima i u revanšu za nedjelju dana odgovaraće im i remi bez golova.