Milivojević gledao kako Nemac šalje "zicere" u nepovrat

Mos je isključio Šniderlana zbog grubog faula nad kapitenom Kristal Palasa, koji ni sam nije mogao da "veruje svojim očima" šta sve Mejer nije pretvorio u pogotke.

Kada nije ležao na travi "Selhurst parka" usled oštrih i čestih duela sa vezistima Evertona, a sudija Džon Mos čak je i isključio Morgana Šniderlana u 76. minutu zbog oštrog starta na kapitena Kristal Palasa, naš Luka Milivojević verovatno nije mogao da veruje "svojim očima" kakve šanse Maks Mejer nije pretvorio u golove.

Četiri zicera imali su "orlovi" Roja Hodžsona, od čega 23-godišnji Nemac dva iz kategorije "ovo je teže promašiti", ali je rezultat ostao netaknut: Palas - Everton 0:0.

Mos je opomenuo i Milivojevića zbog jednog "profi" faula, kojim je isekao Gilfija Sigurdsona u pokušaju kontranapada u drugom poluvremenu, što je od početka bila osnovna ideja ekipe Marka Silve.

Bolje i zrelije šanse za tri boda imali su crveno-plavi za koje je u nastavku zaigralo nesuđeno pojačanje "karamela" iz poslednjeg dana prelaznog roka u Engleskoj, Vilfred Zaha, baš kao što je šansu sa klupe na drugoj strani dobio i Moize Ken iz Juventusa, ali nijedan od dvojice sprintera nije ostvario značajan uticaj na igru.

Mančester junajted - Čelsi 17.30

Titule prvaka Engleske: Mančester junajted 20, Liverpul 18, Arsenal 13, Everton 9, Aston vila 7, Sanderlend 6, Mančester siti 6, Čelsi 6, Njukasl 5, Šefild venzdej 4, Vulverhempton 3, Lids junajted 3, Hadersfild 3, Blekburn 3, Preston 2, Totenhem 2, Derbi kaunti 2, Portsmut 2, Šefild junajted 1, Vest bromvič albion 1, Ipsvič Taun 1, Notingem forest 1, Lester siti 1.