Preokret na "Koševu", šampion novi lider

Autori mondo.ba Autori Fena

Fudbaleri Sarajeva teškom mukom savladali Velež.

Fudbaleri Sarajeva večeras su na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" ugostili Velež u susretu šestog kola Premijer lige BiH i pobijedili rezultatom 2:1.

Iako su igrali po nevremenu, oba kluba imala su veliku podršku navijača.

U 26. minutu gosti stižu do vodstva. Brandao šutira sa distance iz naizgled bezopasne situacije, a Kovačević umjesto da uhvati loptu skreće je u svoju mrežu.

Na samom početku drugog poluvremena Sarajevo golom Besima Šerbečića dolazi do izjednačenja, a već u 61. minuti Haris Handžić odličnim udarcem zatresao je mrežu gostiju i povisio na 2:1.

Ovo je treća uzastopna pobjeda Sarajeva i klub je trenutno na prvom mjesto tabele s dva boda više od Željezničara. Velež ostaje na pretposljednjoj poziciji.