Prekidi koštali Borac, komičan autogol na kraju!

Sloboda iz dva prekida, praktično bez uigrane akcije, savladala Borac.

Uprkos brojnim problemima, fudbaleri Slobode nadigrali su Borac i slavili 3:1 (2:1), a oba gola postigli su iz prekida, dok je treći autogol Nebojše Runića, i to kakav!

Domaći su frenetično otvorili susret na "Tušnju", a štajk koji je trajao tokom reprezentativne pauze, kao da je ujedinio izabranike Mileta Lazarevića.

SLOBODA - BORAC 3:1 (2:1)

/Pršeš 9, Bekrić 19 pen, Runić 90+4 - Vujaklija 21/

Bodreni sa više od 3.000 navijača, poveli su u ranoj fazi meča.

Već u devetom minutu Omar Pršeš odlično je izveo slobodan udarac, golman Borca nije uspio dobro da interveniše s obzirom da je bio pokriven i kasno je krenuo na loptu, a ona mu je odsjela iza leđa.

Samo deset minuta kasnije bilo je 2:0.

Denis Čomor nespretno je reagovao u svom šesnaestercu, odnio loptu rukom, a jedanaesterac je u novi gol Tuzlaka pretvorio Samir Bekrić.

Ipak, samo minut kasnije Srđan Vujaklija uspio je da smanji Borčev zaostatak i očekivalo se da igrači iz Banjaluke u nastavku meču, fizički svakako spremniji, uspiju izbjeći poraz.

Ali, to se nije desilo.

Tuzlaci su odigrali odlično u defanzivi, ne dozvolivši Banjalučanima da postignu izjednačujući gol.

Najbliži tome bio je kapiten Borca Stojan Vranješ, koji je glavom pogodio stativu, da bi prije trećeg gola Tuzlaci imali dvije dobre prilike, ali je Lučić uspio intervenisati i spasiti svoj gol.

Ipak, do kraja je i treća lopta završila u njegovoj mreži.

Štoper "crveno-plavih" Nebojša Runić nespretno je reagovao, uputio jaku loptu ka svom golu, ona je preletjela istrčalog Lučića i završila u golu Borca, 3:1.

Sloboda je sa ova tri boda prestigla Borac na tabeli.

SLOBODA: Lakić, Beganović, Jusić, Uzelac, Pršeš, Osmanović (68. Mujagić), Bekrić, Livančić, Maksimović (63. Hodžić), Al. Bekić, Martelat. Trener: Mile Lazarević.

BORAC: Lučić, Radulović (78. Kajku), Crnov (77. Ziljkić), Danilović, Ćosić, Čomor, Mirić (59. Milutinović), Vranješ, Janičić, Runić, Vujaklija. Trener: Branislav Krunić.

TOK UTAKMICE:

90+5 KRAJ!

90+4 KAKAV AUTOGOL RUNIĆA sa 30 metara! Sloboda vodi 3:1.

Defanzivac Borca nespretno je pokušao da vrati loptu svom golmanu, ali je šutirao prejako, Lučić je izašao van svog šesnaesterca, lopta ga je preletjela i završila u golu.

90+3 Zamalo kazna na drugoj strani, dvije sjajne odbrane Lučića, mogli su Tuzlaci sada i do trećeg gola.

90+2 Još jedna odlična prilika za Borac, Vujaklija nije uspio da ugura loptu u gol Slobode sa par metara.

90 - Pritisak Borca u samom finišu, ostala je još sudijska nadoknada. Pet minuta sudijskog vremena.

87 - Posljednju izmjenu vrši i trener Slobode. Buljić je zamijenio Livančića.

85 - Odlično se i dalje drže fudbaleri Slobode, s obzirom na činjenicu da skoro i nisu trenirali tokom reprezentativne pauze. Podsjetimo, Tuzlaci su bili u štajku zbog neisplaćenih dugovanja, a iako ih je očigledno u finišu stigao umor, i dalje imaju prednost protiv Borca.

82 - Sjajna prilika za goste, ali Vranješ pogađa stativu! Dobar udarac glavom kapitena Borca, ali sreća je bila na strani Tuzlaka.

78 - Baca trener Borca sve karte u napad. Radulovića je zamijenio Kajkut, Banjalučani sada sa dva klasična centarfora u posljednjih desetak minuta meča.

77 - Krunić vrši drugu izmjenu, Ziljkić umjesto Crnova u timu Borca.

75 - Još 15 minuta do kraja, i dalje je sve otvoreno.

70 - Brz napad Slobode, Hodžić nije uspio da pogodi cilj.

68 - Još jedna izmjena u redovima Slobode, Mujagić je zamijenio Osmankovića.

63 - Mijenja i domaći trener, Hodžić u igri umjesto Maksimovića.

60 - Crnov je uposlio Vranješa, ali udarac kapitena Borca ide preko gola.

59 - Krunić vrši prvu izmjenu, umjesto Mirića ušao je Milutinović.

52 - Nova šansa za Vujakliju, ali nije bio dovoljno precizan. Lopta završava pored gola.

51 - Uzvraćaju domaći, Bekrić šutira preko gola.

49 - Prvo uzbuđenje u nastavku, gužva se stvorila u šesnaestercu Slobode nakon slobodnog udarca koji je izveo Vranješ, ali uspjeli su domaći otkloniti opasnost. Smatrali su gosti da lopta prešla gol-liniju, ali tako nisu mislili arbitri.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena u sastavima.

45 - Kraj prvog dijela, Tuzlaci imaju gol prednosti.

Sve zanimljivo viđeno je u prvom dijelu prvog poluvremena, kada su postignuta sve tri gola. Veoma brzo Sloboda je stekla dva gola prednosti. Prvo je Pršeš pogodio iz slobodnog udarca, a zatim i Bekrić iz penala, nakon što je Čomor igrao rukom. Ipak, Vujaklija je nedugo zatim uspio da prepolovi zaostatak Banjalučana, te tako da nadu Borcu da u nastavku može izbjeći poraz.

43 - Finiš prvog poluvremena, nema uzbuđenja. I dalje je 2:1.

38 - Malo je sada splasnuo tempo, nakon furioznih 20-ak minuta na "Tušnju". Igra se sada većinom odvija između dva šesnaesterca.

31 - Tri prekršaja Bekića u svega par minuta - još jedan fudbaler Slobode sa žutim kartonom.

28 - Vranješ je sada izveo slobodan udarac, ali pred golom Slobode odbrana domaćih izbacuje loptu u korner.

26 - Još jedan udarac Banjalučana u okvir gola, ali Lakić brani šut Vujaklije.

25 - Odlična utakmica na "Tušnju" za sada. I jedni i drugi igraju otvoreno, a čini se da sada Borac preuzima inicijativu.

21 - GOOOL!!! Ekspresno uzvraća Borac.

Sjajnu akciju gostiju svojim prvim golom u "crveno-plavom" dresu krunisao je Vujaklija. Crnov je asistirao.

19 - GOOOL!!! Bekrić je veoma siguran sa 11 metara, već je 2:0 za Slobodu.

18 - PENAL za Slobodu! Čomor je igrao rukom.

12 - Beganović ruši Ćosića na dvadesetak metara od gola Slobode, zaradio je žuti karton. Sada dobra pozicija za Borac da iz prekida ugrozi gol rivala.

9 - GOOOL!!! Sloboda vodi 1:0 golom Omara Pršeša iz slobodnog udarca.

Ćosić je nesmotreno reagovao, napravio prekršaj na nezgodnoj poziciji, što je iskoristio Pršeš i precizno šutirao iz prekida. Loše je reagovao i Lučić, koji je bio pokriven i nije na vrijeme krenuo na loptu, tako da su Tuzlaci poveli u ranoj fazi susreta.

6 - Konkretnija Sloboda na startu susreta.

1 - Počeo je duel na "Tušnju", odmah prilika za domaće, ali lopta ide pravo u golmana Borca Lučića.

Krunić pred Slobodu: Mislimo samo na sebe