Ljajić u 93. spasio Toro, prvenac Maksimovića

Torino srpskog trenera Siniše Mihajlovića je vodio, pa gubio od Lacija, da bi na kraju golom Adema Ljajića stigao do boda - 2:2 u 9. kolu Serije A. Nikola Maksimović postigao prvi pogodak za Napoli.

Nebesko - plavi iz Rima su nastavili seriju bez poraza u duelima sa Torinom koja traje gotovo tri godine. Svega je bilo na Olimpijskom stadionu u Torinu, a na kraju je susret završen podjelom plijena.

Torino - Lacio 2:2 (1:0).

Izabranici Siniše Mihajlovića su od starta nametnuli svoj ritam i pokazali da dobre partije u posljednje vrijeme nisu nikako slučajne.

Već u 20. minutu su stigli do prednosti pogotkom Jaga Falkea, koji je iz teške pozicije glavom pogodio mrežu Lacija - 1:0.

...

Imali su domaći još nekoliko solidnih šansi možda i da riješe utakmicu, ali u nekoliko navrata nisu bili precizni.

U nastavku susreta, Lacijali su preuzeli konce igre u svoje noge i pogocima Ćire Imobilija u 71. i Alesandra Murđe u 84. stigli na korak od nove pobjede.

Međutim, zahvaljujući Ademu Ljajiću, koji je u sudijskoj nadoknadi pogodio iz penala za 2:2, Torino je upisao treći remi ove sezone.

Najskuplji srpski fudbaler u istoriji Nikola Maksimović postigao je svoj prvi pogodak za Napoli u gostujućoj pobjedi nad Krotoneom (1:2), kojom je klub pod Vezuvom prekinuo negativnu seriju od dva uzastopna poraza.

Najprije je u 17. minutu Hoze Kaljehon doveo Napolitance do prednosti, da bi potom Manolo Gabijadini zaradio crveni karton i ostavio goste sa desetoricom u polju.

Ipak, Maksimović se dobro snašao poslije kornera Ivana Strinića i praktično riješio pitanje pobjednika.

...

Kaljari je u nedjelju popodne naljutio Fiorentinu na startu golom Davida Di Đenara, a onda je "Viola" do odlaska na odmor sa četiri komada završila posao na Sardiniji. Nikola Kalinić i Federiko Bernadeski su na ravne časti podijelili golove, a posebno lijep bio je gol mladog Italijana u 32. minutu.

Hrvatski napadač Kalinić je u nastavku kompletirao het-trik za treći ovosezonski trijumf i prekid crnog niza od četiri utakmice bez pobjede za ekipu iz Firence.

Fudbaleri Intera poraženi su u Bergamu (2:1), koji bi vjerovatno mogao da znači i oproštaj Franka De Bura sa klupe milanske ekipe.

Bili su gosti sa "Meace" doduše blizu jednog boda zahvaljujući "bombi" Edera, ali je u samom finišu iz jedanaesterca Atalanta stigla do tri boda - 2:1.

Vrlo je izvjesno da se holandskom stručnjaku opasno drma stolica i veliko je pitanje da li bi ga čak i remi spasio otkaza.