Simultanka Vašingtona nedovoljna Igokei (VIDEO)

Igokea u prvom kolu ABA lige u Ljubljani nakon produžetka poražena od Olimpije 95:93.

Igokea je na krilima Dezmonda Vašingtona, koji je postigao 35 poena, odigrala sjajnu utakmicu u Ljubljani, ali sjajnu partiju Amerikanca nisu uspjeli da pretvore u pobjedu.

Olimpija - Igokea 95:93 (21:13, 18:22, 23:18, 21:30, 12:10)

Izabranici Dragana Bajića su meč otvorili sa šest nula, ali su Slovence serijom 15:0 u prednost od deset poena razlike odveli Špan, Oliver i Horvat.

U drugoj četvrtini je eksplodirao Dezmond Vašington koji je na poluvremenu imao 19 postignutih poena, i na odmor se otišlo sa 39:35 za Olimpiju.

Većim dijelom trećeg perioda ekipe su bile u kontra ritmu, pa nije viđena lepršava igra. Momci iz Ljubljane su ipak uspjeli da ovaj period igre riješe u svoju korist serijom od 11:2.

U posljednjoj četvrtini Slovenci su imali 12 poena razlike, ali su Vašington i Radivojević vezali dvanaest poena i doveli "Igose" na pet poena zaostatka.

Za Olimpiju je pogađao Betl, dok su Milošević i na koncu Radivojević odveli Igokeu do produžetka u kojem su Slovenci, nakon što je Vašington zaradio petu ličnu grešku, riješili utakmicu u svoju korist.

U redovima Olimpije bolji od ostalih su bili Morgan i Horvat sa po 20 postignutih poena, dok su kod Igokee najbolji bili Vašington sa 35 poena i Milošević koji je zabilježio "dabl dabl" sa 19 poena i 12 skokova.

.

PRODUŽETAK (12:10)

Igokea otvara dodatni period sa 4:0, poenima Gajića i Miloševića. Ali su Hrovat i Morgan doveli Olimpiju u vodstvo, 88:87.

Vašington je nakon lijepog polaganja poravnao rezultat na 89:89, ali je nakon toga napravio svoju petu ličnu grešku i za njega je ova utakmica završena.

Nakon toga lijepo zakucavanje Betla, polaganje MIloševića za Igokeu, dok Morgan pogađa nakon ofanzivnog skoka za 94:91 za Olimpiju.

Nakon slobodnih bacanja Betla Olimpija je otišla na četiri razlike i nisu rizikovali faul nad Miloševićem koji je položio za konačnih 95:93.

ČETVRTA ČETVRTINA (21:30)

Igokea posljednji period otvara sa 4:0, poenima Vošingtona i Miloševića.

Slovenci su ubrzo konsolidovali redove i nakon namjerne lične greške Jevtovića poenima Morgana i Špana otišli na 73:61.

Poslije tajm-auta Bajića Radivojević i Vošington su sa dvanaest vezanih poena doveli Igokeu do pet poena zaostatka. Sjajni Vošington je u ovom trenutku meča na svom kontu imao 30 poena. Milošević je nakon ofanzivnog skoka smanjio na tri razlike, ali je veliku trojku za OIimpiju postigao Špan i vratio na šest poena razlike, 79:73.

Nakon toga Oliver je pogodio za Olimpiju, dok je težak ulaz završio Milošević. Tajm-aut Bajića pri rezultatu 81:75 na dvije minute do kraja utakmice.

Milošević "iz tajm-auta" pogađa trojku na asistenciju Vošingtona, 81:78.

Betl nakon sjajnog ulaza pogađa za 83:78, na drugoj strani slobodna bacanja je iznudio Vašington.

Nakon ulaza Vošingtona "otpadak" je pospremio Milošević za 83:81, a Radivojević je sa nova dva poena izjednačio rezultat na tri sekunde do kraja.

Olimpija nije iskoristila posljednji napad i igraće se produžetak.

TREĆA ČETVRTINA (23:18)

Prve poene za Olimpiju postigao je Morgan nakon dvije minute igre, ali su Vašington i Šibalić postigli dvije trojke za 41:41.

Ubrzo nakon toga Vašington je napravio svoj treći faul na utakmici, zbog kojeg je veći dio treće četvrtine proveo na klupi.

Poslije lične Vošingtona ekipe su ušle u kontra ritam u kojem je za četiri minuta igre postignuto 9 poena.
Olimpija je poenima Hrovata i Morgana održavala prednost od tri poena, dok je Igokea poenima Radivojevića i bacanjima Rikića držala korak.

U redovima Olimpije se raspucao veteran Bubnić koji je sa dvije vezane trojke odveo domaćine na devet razlike.

Igokea je imala zadnji napad, ali je Gajić iz teške pozicije bio neprecizan.

Slovenci su serijom od 11:2 okončali treći period.

DRUGA ČETVRTINA (18:22)

Drugu četvrtinu Slovenci su otvorili poenima, za seriju od 15:0, koju je slobodnim bacanjima prekinuo Ljubičić.

Hrovat je vezao četiri poena za 27:15, ali su Vošington i Rikić pogađali u dva napada za 27:19, što je primoralo trenera Olimpije Gašpera Okorna da iskoristi tajm aut, koji se loše odrazio na njegovu ekipu.

Dezmond Vašington je poslije tajm auta eksplodirao i vezao dvije trojke i jedno polaganje za 27:27.

Nakon asistencije Vašingtona lijepo je položio Gajić, za seriju "Igosa" od 14:0.

Fantastična trojka Vašigtona sa 10 metara za njegov 17 poen.

.

Momci iz Aleksandrovca su nakon furiozne serije izgubili koncentraciju i ličnim grešklama vratili Olimpiju u igru. Tandem Betl-Morgan je odveo domaćine na 37:33.

Do kraja četvrtine Vašington je pogodio slobodna bacanja, dok je Betl sjajno završio ulaz na drugi obruč za 39:35.

Igokea je u prvom poluvremenu imala 15 izgubljenih lopti, Olimpija pet, ali su "Igosi" ipak ovaj period riješili u svoju korist sa 22:18

PRVA ČETVRTINA (21:13)

Izabranici Dragana Bajića su odlično otvorili meč i otišli na šest razlike. U tom periodu prve četvrtine po četiri poena su postigli Milošević i Vašington.

Pri rezultatu 8:10 za Igokeu Albijanić je trojkom povisio prednost na pet poena, ali su "Igosi" slabim odlukama u napadu omogućili lagane poene iz kontre za Olimpiju.

Redom su pogađali Špan, Oliver i Hrovat koji su Slovence, serijom 11:0, odveli na 19:13.

Horvat je imao i sjajnu "bananu" kojom je zaustavio Ljubičića.