Ništa novo na "Čizmi", VAR u centru pažnje

Lacijali tražili penal, umjesto toga isključen je Ćiro Imobile, što je u nastavku meča iskoristio Torino i slavio na "Olimpiku" 3:1, prvi put nakon 24 godine.

Lacio je imao priliku da se trijumfom protiv Torina izjednači na tabeli po broju bodova sa gradskim rivalom Romom, te iskoristi remije vodećih ekipa kako bi uhvatio potpuni priključak, ali ne da nije slavio, nego je poražen prvi put pred svojim navijačima od "bikova" od 1993. godine.

LACIO - TORINO 1:3 (0:0)

Prvo poluvrijeme donijelo je obostrano otvorenu igru sa nekoliko prilika na obje strane, ali ključni detalj meča viđen je u samom finišu prvog dijela.

Pravu glupost napravio je Ćiro Imobile. Glavom je odgurnuo Nikolasa Burdisa, Argentinac je pao, a arbitar Pjero Đakomeli nakon konsultacije sa video sudijom odlučio je da isključi najboljeg strijelca "nebeskoplavih".

Samo par trenutaka ranije, domaći su tražili jedanaesterac, s obzirom da je lopta pogodila u ruku Jaga Falkea. Đakomeli je smatrao da tu namjere nije bilo, a kada je krenuo da upotrijebi VAR, svi na "Olimpiku" očekivali su da će dosuditi jedanaesterac. Umjesto toga - "pocrvenio" je Imobile.

Samo što je počeo nastavak meča, Torino je iskoristio prednost igrača više.

Aleks Berenger svojim prvim golom u torinskom dresu u 54. minutu, nakon lijepog solo prodora i preciznog šuta, donio je prednost "granati".

SNIJEG

Duel Đenove i Atalante na "Marasiju", koji je trebalo da bude odigran danas od 19 časova, prolongiran je za sutra u istom terminu, zbog snježnih padavina na sjeveru Italije.

Kada je Tomas Rinkon u 64. minutu sjajno pogodio sa ruba šesnaesterca, bilo je jasno da će Torino prekinuti crnu seriju i slaviti na "Olimpiku" prvi put nakon 24 godine protiv Lacija i tako okončati niz od četiri uzastopna prvenstvena remija.

Tračak nade domaćinu vratio je Luiz Alberto, ali snage za potpuni povratak sa 10 igrača nije bilo.

Samo što je ušao u igru, 20-godišnji Simone Edera vratio je dva gola prednosti svom timu, sličnim pogotkom kao što je postigao Rinkon.