Sorentinov meč karijere - stop za "vučicu"

Teško je prebrojati šuteve koje je fudbalerima Rome uspio da odbrani vremešni Stefano Sorentino, 38-godišnji čuvar mreže Kjeva.

Godinama unazad Roma je gubila titule na "malim utakmicama", a u današnjem meču matine termina 16. kola Serije A, na "Bentegodiju" u Veroni izgubila je dva boda sa kojima je mogla u sami vrh tabele.

Kjevo se branio i odbranio, a glavni "krivac" što je meč završen 0:0 je Stefano Sorentino, 38-godišnji čuvar mreže koji je možda odigrao i meč karijere.

Prvi put ove sezone Euzebio Di Frančesko odlučio je da ostavi na klupi Edina Džeku, dok je šansu od prvog minuta dobio oporavljeni Patrik Šik. Bh. reprezentativac tako je nakon 22 kola ostao među rezervnim igračima.

Roma je na "Bentegodiju" šutirala 26 puta, što je ovosezonski rekord kada su gostujuće ekipe u pitanju.

Kobinovani tim Rome, bez Dijega Perotija, Danijelea De Rosija, Kostasa Manolasa, Alesandra Florencija i Džeke mnogo se mučio u prvom poluvremenu, ali je ipak uspio napraviti nekoliko stopostotnih prilika.

Ipak, prvi su zaprijetili domaći. U 12. minutu, bukvalno ni iz čega, Roberto Ingleze pogađa prečku sa pet metara.

U 24. minutu prva sjajna šansa za "vučicu“. Šik je šutirao, Sorentino brani, u nastavku akcije Žerson je "oči u oči" sa golmanom Kjeva, ali "jedinica" domaćih opet fenomenalno spašava svoj gol.

Do odlaska na odmor i Maksim Gonalon imao je odličnu priliku, ali Sorentino je ostao nesavladan.

Džeko je ušao u nastavku, a onda u 79. minutu promašio prazan gol sa tri metra, nakon sjajnog centaršuta Rađe Naingolana.

Ponovo je nešto kasnije u šansi bio Šik, ali uslijedila je nova maestralna, refleksna odbrana Sorentina.

Posljednju šansu za pobjedu Roma je propustila u 87. minutu, kada je Sorentino ukrotio šut Džeke.

Nedopustiv kiks koštao je Rimljane priključka samom vrhu tabele. Remi u "Derbiju Italije" došao je kao poručen Di Frančeskovom timu, ali šta to vrijedi kada nisu uspjeli da osvoje tri (unaprijed upisana) boda.