Serija A: Napoli ostaje lider (VIDEO)

Napoli siguran kod kuće. Ludo prvo poluvrijeme u Ferari. Teška ali vrijedna tri boda za Milan. Pobjeda Đenove.

Napoli ove sezone ide po "Skudeto".

Verona je dugo odolijevala napadima domaćih, ali Napoli pred svojim navijačima rijetko ne pronađe put do mreže protivnika.

Napoli - Verona 2:0 (0:0)

Šampioni prvog dijela sezone se nakon eliminacije iz Kupa Italije okreću prema Seriji A, pošto za uporedno takmičenje u Ligi Evrope, gledajući po tome koliko povjerenja Mauricio Sari ima prema svojoj "klupi", nemaju dovoljan fond igrača.

Navijači Napolija su na početku meča pokazali svoju ljubav i privrženost prema dugogodišnjem kapitenu i najboljem strijecu u istoriji kluba Mareku Hamšiku, koji "azure" vodi prema prvoj tituli od 1990. godine, vremena kada je "San Paolom" žario i palio "El Pibe de Oro".

"Poklonio si život jednoj boji, živeći život kao čovjek od časti. Odvedi nas daleko, veliki kapitenu"

Prvo poluvrijeme je očekivano prošlo u znaku Napolija. Dris Mertens je pogodio stativu, nakon toga imao još jednu solidnu priliku ali nije uspio da pronađe adekvatnu završnicu. U najboljoj situaciji našao se Lorenco Insinje, Alan je lijepo petom "ostavio" loptu za omalenog Italijana koji je iz neposredne blizine poslao loptu preko gola.

U drugom dijelu odnos snaga se nije mijenjao. Napoli je napadao iz svih oružja i pozicija. Redom su prijetili Mertens, Insinje i Hamšik ali je gol došao iz "zadnje linije".

Sjajno se u šesnaestercu oslobodio Kalidu Kulibali koji je korner Mertensa pretvorio u gol i postao najefikasniji defanzivac u Seriji A ove sezone sa četiri postignuta pogotka.

Gol Kulibali Napoli - Verona
Izvor: Dailymotion

U nastavku meča posao za Napoli je završio Hoze Kaljehon koji je u 76. minutu postavio konačnih 2:0.

U ostalim utakmicama popodnevnog termina Benevento je zabilježio novu pobjedu, ovaj put je nakon preokreta "pala" Sampdorija. Heroj je bio Masimo Koda koji je postigao dva pogotka, a još jedan je dodao Enriko Brinjola. Sampa je do kraja meča uspjela da postigne drugi gol na meču, ali ne i da dođe do izjednačenja.

Đenova je kao domaćin savladala Sasuolo minimalni rezultatom, dok je Milan na "San Siru" savladao Krotone, a strijelac jedinog gola na utakmici je bio Leo Bonući.

Gol Bonući Milan - Krotone 1-0

A u pobjedi Lacija protiv SPAL-a briljirao je sjajni Ćiro Imobile.