Napoli iz komšiluka ponovo na vrh

Slabašni Benevento nije uspio da pruži otpor favorizovanom lideru Serije A.

Juventus je ranije danas "sedmicom" počastio Sasuolo i nakratko došao na lidersku poziciju Serije A, ali je Napoli rutinski odradio posao na stadionu "Ćiro Vigorito" i ekspresno se vratio na vrh.

Sedmu uzastopnu pobjedu fudbaleri Napolija ostvarili su u komšiluku, na stadionu Beneventa, gdje su golovima Drisa Mertensa i Mareka Hamšika savladali posljednjeplasirani tim lge 2:0 (1:0).

"Vještice" su bez respekta započele susret i već u uvodnim minutima imale čak četiri solidne prilike, jednu od njih i Filip Đuričić, ali nije bilo koncentracije u završnici.

Umalo je stigla kazna u 14. minutu na suprotnoj strani, kada je Lorenco Insinje lobovao debitanta na golu domaćih Kristijana Puđonija, ali je lopta pogodila prečku.

Ipak, pet minuta kasnije, spasa za domaće nije bilo.

Teško je reći da li je Mertens želio da centrira ili šutira, ali lopta je završila u golu. Vjerovatno je na putu ka mreži zakačila Andreu Kostu i malo promijenila smjer, te tako prevarila Puđonija.

I u finišu poluvremena Đuričić se mogao upisati u strijelce, ali je šutirao pored gola.

Samo što je počeo drugi dio, Hamšik je povisio na 2:0 i najavio očekivani trijumf gostiju.

Kalidu Kulibali zatim je nesmotreno reagovao u 56. minutu i u svom šesnaestercu srušio Kostu, a sudija Marko Di Belo opravdano je pokazao na jedanaesterac.

Novajlija u timu Beneventa Giljerme namjestio je loptu na 11 metara, a onda je penal poništen! Na asistenciju video-sudije (VAR), Di Belo je promijenio odluku, opravdano, s obzirom da je najstrožoj kazni prethodio očigledan ofsajd Sandra.

Napolitanci su poslije toga umrtvili igru i rutinski priveli meč kraju, zadovoljni činjenicom da će i nakon 23. kola ostati na korak ispred aktuelnog šampiona Juventusa.

A posljednji duel ove runde u ponedjeljak od 20.45 odigraće Lacio i Đenova.