Premoćni Juve, čudo u Bolonji!

Juventus je "razbio" Sasuolo sa 7:0 (4:0) i poslao poruku Napoliju, koji u nedjelju uveče gostuje "fenjerašu" Beneventu. Presedan u istoriji Serije A desio se na stadionu "Renato Del Ara".

"Stara dama" u 2018. godini još nije ispustila nijedan bod!

Italijanski šampion je u nedjelju zabilježio 19. pobjedu, sedmu uzastopnu u Seriji A i vratio se na lidersku poziciju na tabeli sa "plus dva" u odnosu na Napoli, koji od 20.45 gostuje u Beneventu.

I to na impresivan način!

Juventus - Sasuolo 7:0 (4:0)

Crno-bijeli iz Torina su u 23. kolu demonstrirali silu protiv Sasuola. Posao oko bodova su završili već u prvom poluvremenu zahvaljujući odličnoj partiji gotovo cijelog tima - u prvom je prednjačio dvostruki strelac Sami Kedira, a u nastavku sa tri postignuta pogotka Gonzalo Iguain.

Njemački reprezentativac je pogađao mrežu Andree Konsilijija u 25. i 28. minutu, a prethodno je tim iz regije Emilija "načeo" Aleks Sandro u devetom minutu. Tačku na fantastičnu partiju "bjankonera" u prvih 45 minuta stavio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić "bombom" sa 20-ak metara za 4:0!

Inače, ovo je prvi put ove sezone da je Juve u prvom poluvremenu postigao više od dva gola, da bi se u nastavku još tri puta u strijelce, po 13. put ove sezone, upisao i Argentinac Gonzalo Iguian!

Za samo 20 minuta, od 63. do 83. napadač Juventusa je zabilježio het-trik, ali i kompletirao "sedmicu" na stadionu "Alijanc" - 7:0.

Jako zanimljivo bilo je i na ostalim stadionima u Italiji, ali presedan, vjerovatno nikad viđen u italijanskom prvenstvu dogodio se u Bolonji, gdje je gostovala Fiorentina!

"Viole" su na stadionu "Renato Del Ara" povele u 41. minutu preko Žordana Veretua golom direktno iz kornera, a uzvratio je tri minuta kasnije na identičan način takođe poslije udarca iz ugla Erik Pulgar!

Gosti iz Firence, koji danas nisu igrali u ljubičastim već zelenim dresovima, do pobjede su stigli u 71. minutu golom Federika Kijeze na asistenciju Milana Badelja, ali ovog puta gol nije pao direktno iz kornera već poslije dobre akcije napadača Fiorentine.

Nedjeljno 23. kolo obilježio je i evrogol Španca Susa, kojim je Milan vodio na "Friuliju" protiv Udinezea, direktnog takmaca u borbi za plasman u evropska takmičenja, ali su "zebre" osvojile bod zahvaljujući nespretnosti Leonarda Bonućija i golmana Đanluiđija Donarume.

...
Izvor: Dailymotion

Doduše, "rosoneri" su u posljednjih dvadesetak minuta igrali sa desetoricom u polju nakon što je drugi žuti karton zaradio David Kalabrija.