Sin francuske legende Borusijin "džoker" sa klupe

Tim iz Menhengladbaha u petom kolu prekinuo domaći post…

Borusija iz Menhegladbaha uspjela je konačno da pronađe put do pobjede pred domaćom publikom u tekućoj sezoni...

U prva dva meča, u duelima sa Šalkeom i Majncom, osvojen je samo jedan bod, potom je uslijedio debakl na startu grupne faze Lige Evrope (0:4) u okršaju sa austrijskim Volfsbergerom, međutim danas su pristalice ovog kluba konačno imale razloga da se raduju – ''pala'' je Fortuna na ''Borusija-Park Areni'', a junak pobjede bio je Markus Tiram, sin legendardnog francuskog defanzivca Lilijana Tirama...

BORUSIJA M. – FORTUNA 2:1 (0:1)
/Tiram 74, 89 - Nuhu 7/

Igralo se u prvom poluvremenu otvoreno na obje strane, ''sijevale'' su šanse kako ispred Zomerovog, tako i ispred Stefenovog gola, ali je samo jedna lopta našla put ka mreži – i to onog domaćeg sastava, kada je svoj prvi gol u tekućoj sezoni postigao defanzivac iz Gane Kasim Nuhu.

Do vodećeg pogotka, gostujući sastav nije iskoristio nekoliko izglednih situacija, da bi nakon rezultatskog deficita inicijativu preuzeo domaćin, koji nije materijalizovao svoje prilike, u kojima su se, prije svega, našli Bril Embolo i Alasan Plea.

Domaćin je nastavio sa inicijativom i u drugom poluvremenu, ali ista je bila jalovog karaktera sve do 75. minuta, kada je viđen drugi gol na ovom lokalnom derbiju. Strijelac za bio je sin legendarnog Lilijena Tirama, Markus Tiram, koji je dobro odreagovao na centaršut Štefana Lajnera sa desne strane.

Po prvi put u klupskoj istoriji, Borusija nije uspjela da zatrese mrežu u prvom poluvremenu na sedam domaćih mečeva u nizu

Nadale su se domaće pristalice da će puleni Martina Rozea uspjeti da ih obraduju – i dočekali su to u pretposljednjem minutu regularnog vremena, kada je Tiram postigao svoj drugi gol na meču nakon gužve pred Stefenovim golom i lansirao svoj tim na peto mjesto bundesligaške tabele!