• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Top pet stvari zbog kojih ljudi žale na samrti

Izvor mondo.rs

Medicinska sestra Broni Ver koja je godinama negovala ljude na samrti izdvojila je pet stvari zbog kojih ljudi najčešće žale u poslednjim trenucima svog života.

  Zbog ovih pet stvari ljudi najčešće žale na samrti:

5. Što nisu dozvolili sebi da budu srećniji

Ljudi neverovatno često žale zbog toga, a mnogi do pred sam kraj života ne shvataju da je sreća izbor. Umesto da dozvole sebi da budu srećni, drže se nekakvih "obrazaca" i navika. Strah od promene naterao, odnosno ušuškanost u poznato, nadjačao je njihove emocije, naterao ih da se pretvaraju pred sobom i pred drugima, kaže Broni Ver.

4. Što nisu ostali u kontaktu sa starim prijateljima

Ljudi često tokom života ne shvataju koliko su zapravo stari prijatelji važni, sve dok im ne preostane još nekoliko nedelja života. Nažalost, nije uvek moguće obnoviti kontakte sa starim društvom. "Mnogi od ljudi koje sam negovala su toliko bili 'uhvaćeni' u svakodnevicu, da su jednostavno zapostavili prijatelje tokom godina. Toliko puta sam čula ljude kojima je iskreno žao što prijateljima nisu posvetili pažnje i vremena koliko zaslužuju. Svima nedostaju prijatelji kada umiru".

3. Što nisu imali hrabrosti da pokažu svoja osećanja

"Veliki broj ljudi je potiskivao svoja osećanja, kako bi sa drugim ljudima ostao u dobrim odnosima. Rezultat toga je da su imali osrednje ispunjen život i da nikada nisu postali ono što su želeli. Mnogi od njih su se čak razboleli zbog gorčine i besa koji su u sebi nosili".

2. Što su previše radili

"Ovo sam čula od svakog muškarca kog sam negovala na samrti. Nedostajalo im je to što nisu bili uz svoju decu uz detinjstvu, to što nisu bili uz svoje žene. I žene često žale zbog toga, ali kako su one koje sam negovala uglavnom pripadnice starije generacije, one su bile domaćice, nisu zarađivale. Sa druge strane, svi muškarci koje sam negovala najdublje žale što su toliko svog vremena u životu posvetili poslu".

1. Što nisu imali hrabrosti da žive kako su želeli

"Ovo je ubedljivo najčešća stvar zbog koje ljudi žale. Kada shvate da se njihov život bliži kraju, pogledaju na ono što su proživeli, vide koliko snova nisu ostvarili. Većina ih nije ostvarila ni polovinu svojih snova, a umrli su znajući da je tako samo zbog njihovih odluka, izbora. Zdravlje sa sobom nosi slobodu življenja, što shvata tek mali broj ljudi, do trenutka kada više nemaju zdravlje".

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

Najnovije