Nisu samo partizanovci pogađali u subotu: Zvezdaš iz Banjaluke donio preokret u Portugalu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Banjalučanin postigao prvenac u portugalskom prvenstvu.

Srdjan Babić pogodak Famalikao  - Maritimo  Izvor: MN PRESS

Na krajnjem istoku Evrope, tačnije, preko Bosfora - bivši fudbaler Partizana Marko Jevtović u subotu poslijepodne je "makazicama" je zapečatio sudbinu Fenerbahčea i ovjerio pobjedu Konjaspora od 2:0.

Ali nisu samo partizanovci bili raspoloženi u subotu poslijepodne.

Skoro sat i po kasnije na krajnjem zapadu Evrope, jedan zvezdaš bio je junak u portugalskom prvenstvu.

Defanzivac Srđan Babić koji je prošlog ljeta postao preokobrojan u Crvenoj zvezdi, pa je poslan u Famalikao na jednogodišnju pozajmicu, postigao je svoj prvenac u dresu kluba sa atlantske obale.

Pogodak Banjalučanina doduše nije bio efektan kao Jevtovićev, ali imao je veći značaj za ishod utakmice.

Famalikao je gubio 1:0 na svom terenu, kada je Haime ubacio iz kornera, a Babić glavom matirao golmana za izjednačenje i najavu velikog preokreta koji je uslijedio samo četiri minute kasnije pogotkom Valenzuele iz slobodnog udarca.

Pogledajte Babićev pogodak.

Famalikao je tako prekinuo niz od četiri utakmice bez poraza i upisao drugu pobjedu ove sezone.

Klub osnovan 1931. godine u svojoj drugoj sezoni u elitnom rangu upisao je po dva poraza i trijumfa te tri remija, a Babić je na terenu proveo svih 630 minuta.