Crno-beli slavili u Subotici, gde je Partizanov rezervni golman postao heroj!

DRAMA I POBEDA PARTIZANA: Nema Stojkovića, ali tu je Stevanović - postao je HEROJ U 90. MINUTU! Izvor: MN PRESS

Uzbudljiv meč u Subotici!

Rezervni golman Partizana "skinuo" je u 90. minutu penal Milanu Marčiću i doneo pobedu ekipi Aleksandra Stanojevića:

Spartak - Partizan 1:2 (0:1)
/Tufegdžić 61' - Asano 34', Šćekić 71'/

Dok Vladimir Stojković u Beogradu čeka negativni test na koronu, njegova prva rezerva je uradila ogroman posao na Gradskom stadionu, gde pobedu crno-belih nije doveo u pitanje Aleksandar Lutovac skrivljenim penalom, već pre svih Filip Holender, velikim promašajima.

Novajlija crno-belih zaigrao je i večeras na prinudnoj poziciji centarfora i umalo postao tragičar, jer je promašio dva "čista" zicera, iz kojih je kao pobednik izlazio Spartakov golman Filip Dujmović.

Na njegovu sreću, Stevanović je u završnici sjajno reagovao i odbranio vođstvo koje su crno-belima doneli večeras odlični Takuma Asano snažnim udarcem u 34. minutu u situaciji "jedan na jedan" za 0:1, a onda i Aleksandar Šćekić, šutem glavom u 71. minutu baš na Holenderovu asistenciju za 1:2.

Između ta dva Partizanova gola Spartak je izjednačio šutem Lazara Tufegdžića posle odbijene lopte, koja je pala ispred njega posle šuta Mileta Savkovića i Stevanovićeve intervencije.

Crno-beli su tako zahvaljujući Asanu, Šćekiću i pre svega Stevanoviću odneli iz Subotice tri boda, kojima su na bod smanjili zaostatak za drugoplasiranom Vojvodinom i na šest za liderom Crvenom zvezdom, koja svoj meč igra sutra protiv Inđije.

Sa druge strane, Spartak je i danas pokazao zašto je jedna od atraktivnijih ekipa Superlige i žaliće za Marčićevom neiskorišćenom šansom u 90. minutu. Subotičani su sada šesti na tabeli.

/U sekciji "razvoj događaja" prođite kroz sve detalje utakmice Spartak - Partizan/

SPARTAK: Dujmović - Vidaković, Tekijaški, Ivančević, Milošević, Šimura, Marčić, Savković, Denković, Tufegdžić, Bijelović

PARTIZAN: Stevanović - Miljković, S. Marković, Banjak, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Asano, Stevanović, Natho, Holender.

Metalac - Vojvodina 3:3 (1:1)

Tabela: Crvena zvezda (-1) 35, Vojvodina 30, Partizan 29, Proleter 26, Čukarički 25, Spartak 23, Voždovac 23, TSC 21, Radnički 21, Metalac 21, Mladost 21, Javor 18, Radnik 17, Inđija (-1) 15, Novi Pazar 15, Rad 12, Zlatibor 12, Napredak 10, Mačva 8, OFK Bačka 7.

19:54

KRAJ UTAKMICE, POBEDA PARTIZANA 2:1!

19:52

PENAL ZA SPARTAK, A STEVANOVIĆ BRANI!

Lutovac je srušio jednog igrača Spartaka sa leđa, ali je Nemanja Stevanović postao heroj crno-belih!

"Skinuo" je šut Marčiću i poveo crno-bele ka trijumfu! Počela je nadoknada vremena!

19:43

Ponovo zicer za Holendera i ponovo nema gola!

Još jednom je Partizanov napadač izašao na "čist" zicer sa golmanom Spartaka i opet nije dao gol.

Dujmović je i u 83. minutu bio pobednik tog duela.

19:37

Asano danas igra odlično

Japanac je sada gađao iz okreta i zamalo promašio gol. Lopta je prozujala blizu desne strane.

U toku je 76. minut i Partizan želi da još jednim golom učini kraj mirnijim.

19:33

PARTIZAN OPET VODI - 2:1!

Aleksandar Šćekić vraća prednost Beograđanima!

Lepu akciju odigrali su crno-beli - Miljković je centrirao sa desne strane, Holender je glavom vratio loptu u sredinu, a tamo je defanzivni vezista bio spreman da je pošalje u mrežu!

U toku je bio 72. minut.

19:27

Šćekić je gađao posle kornera

Vezista crno-belih bio je najviši u skoku, izborio se za poziciju, ali prebacio prečku.

U toku je 68. minut.

19:26

Pogledajte izjednačujući gol Tugefdžića

19:23

SPARTAK JE IZJEDNAČIO - TUFEGDŽIĆ!

Brzo je stigla kazna za Holenderov promašeni zicer!

Lazar Tufegdžić bio je spreman da posle Stevanovićeve intervencije pošalje loptu u Partizanovu mrežu. U toku je 60. minut!

Crno-beli su iz mirne situacije primili gol, posle kiksa Lazara Markovića u opasnoj zoni - na oko 25 metara od gola crno-belih.

19:21

Na terenu je i Lazar Marković

Stanojević je uveo u igru oporavljenog ofanzivca umesto Filipa Stevanovića. Budući član Sitija je pokušao "iz kolena" da pogodi pre nego što je izašao, ali Dujmović je bio na mestu. Bilo je to poslednje što je danas uradio.

U toku je 59. minut.

19:16

Natho tražio faul, dobio žuti zbog prigovora

Tufegdžić i Natho su bili u duelu na ivici kaznenog prostora, Minaković nije svirao faul zbog povlačenja, a Izrelac je zbog toga bio izuzetno ljut.

Zato je u 56. minutu dobio žuti karton

19:12

Zicer za Partizan i odlični Dujmović!

Asano je sada "na tacni" namestio šansu Holenderu posle brze kontre, a Partizanov novajlija nije pogodio.

Mogla je to da bude perfektna asistencija Japanca, ali je napadač šutirao u Dujmovića, koji se ponovo istakao.

Pogledajte tu situaciju iz 52. minuta.

19:10

U nastavku - prvi napadaju crno-beli

Holender je posle trka od polovine terena ušao u šesnaesterac, gađao snažno sa ivice kaznenog prostora i pogodio Dujmovića.

U toku je 47. minut borbenog meča.

18:50

Poluvreme

Partizan na pauzi vodi 1:0

18:44

Velika šansa za Spartak i odlični Stevanović!

Ponovo su domaći zapretili, a zablistao je Partizanov golman!

U 39. minutu Stefan Denković je "zalomio" Aleksandra Miljkovića, dodao loptu do mladog Luke Bijelovića (19), a Stevanović je sjajno "skinuo" taj šut.

Pogledajte.

18:38

PARTIZAN VODI 1:0!

Asano je pogodio, iskoristio odličan pas iz dubine i rutinski završio situaciju "1 na 1" sa Dujmovićem.

U toku je 34. minut!

18:34

Najbolja šansa za Partizan!

Bibras Natho je gađao sa ivice peterca, a golman Spartaka Dujmović je zablistao.

Pogledajte tu situaciju iz 30. minuta.

18:31

Uf, ovo je bolelo!

Prvi žuti karton za crno-bele. Šćekić je daleko od lopte "pokosio" Vidakovića, pa mu je Minaković pokazao opomenu.

Nedugo potom, ofsajd je sprečio dve velike šanse domaćih, a druga akcija je završena veoma bolno, jer je Denković naleteo na stativu i doživeo najbolniji udarac.

U toku je 26. minut.

18:26

Stevanović "namešta" šut

Partizanov ofanzivac Filip Stevanović gađao je sa distance u 22. minutu, a lopta je išla pravo u golmana domaćih Filipa Dujmovića.

Podsetimo, prošle godine je Partizanov biser (od zime član Mančester sitija) na ovom stadionu dao jako lep gol iz slobodnog udarca.

18:17

Umalo još bolja šansa za Spartak

Domaći su zapretili i posle kornera, Tekijaški je glavom prebacio loptu kraj desne stative, a sudija je mahao ofsajd. Da je bila dozvoljena pozicija, moglo je da bude opasno po crno-bele u 11. minutu.

18:11

Prva opomena na utakmici

Grub faul Marčića na Zdjelaru u šestom minutu i opravdano pokazan žuti karton. Nagazio je Partizanovog kapitena u duelu

18:08

Prva šansa - za Spartak!

Luka Bjelović je gađao glavom iskoristivši prostor ispred Makija Banjaka i promašio gol. Nije bilo prijatno odbrani crno-belih u četvrtom minutu.

18:00

Utakmica je počela!

Glavni sudija je Nenad Minaković

17:34

Markec je negativan, oglasio se i Stojković

Partizan je u subotu objavio rezultate testa prema kojima je Lazar Marković negativan na koronu.

Izvor: FK PARTIZAN

Dan ranije, oglasio se i kapiten Vladimir Stojković koji je pozitivan, ali se oseća veoma dobro.