Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Đuzepe Jakini nakon neuspjeha u Parmi može polako da pakuje kofere, dok Ćezare Prandeli čeka poziv iz Firence.

Serija A 7 kolo rezultati Parma Fiorentina 0-0  Izvor: Massimo Paolone/LaPresse

Samo dve pobjede u prvih šest kola upalile su alarme u Fiorentini koja je pred ovaj vikend prema tvrdnjama italijanskih medija postavila ultimatum treneru Đuzepe Jakiniju- pobjeda ili otkaz!

Svjesni ovoga bili su i fudbaleri Fiorentine koji su u subotu uveče dali sve od sebe da upišu trijumf u Parmi, ali nisu uspjeli.

Meč na Enio Tardini završen je sa mršavih 0:0, pa Jakini može polako da pakuje kofere.

Najzanimljiviji detalj na utakmici bio je onaj iz 42. minuta, kada je Frank Riberi pao u protivničkom šesnaestercu.

Oglasila se pištaljka Federika La Pene koji je, čini se, čak krenuo da rukom pokaže na bijelu tačke, a onda u djeliću sekunde promijenio odluku i čak pokazao francuskom veteran žuti karton zbog simuliranja.

Uprkos nepovoljnom rezultatu Jakini se nije odlučio da pojača napad uvođenjem Dušana Vlahovića pa je srpski napadač presjedio meč na klupi.

Nakon ovog neuspjeha očekuje se smjena Jakinija, koga bi trebalo da naslijedi Ćezare Prandeli, čovjek koji je vodio “violu” od 2005. do 2010. i tada posrnuli klub koji se borio za opstanak doveo do nokaut faze Lige šampiona.

Dok on čeka poziv iz Firence, osim Jakinija nakon sedmog kola u problemu je i Filipo Inzagi, čiji je Benevento upisao i četvrti poraz zaredom.

Novajlija u Seriji A doživio je pravi debakl jer je na svom terenu savladan rezultatom 3:0, i to od Specije koja igra svoju prvu sezonu u Seriji A ikada!

Tomazo Potega je lijepim golom iz trka načeo “vještice” u prvom poluvremenu, a umjesto da Benevento u nastavku uzvrati primio je dva pogotka u razmaku od pet minuta.

Oba je postigao M’Bala Nzola, a bila su to njegova prva dva pogotka u Seriji A.

U prvom meču Kaljari je na svom terenu savladao Sampdoriju rezultatom 2:0, pa dva kluba sada dijele desetu poziciju sa isto toliko bodova.

Milan - Verona (20.45)

TABELA: Milan 16, Sasuolo (+1) 15, Juventus 12, Atalanta 12, Napoli 11*, Inter 11, Verona 11, Roma 11, Lacio 10, Sampdorija (+1) 10, Kaljari (+1) 10, Specija (+1) 8, Fiorentina (+1) 8, Bolonja 6, Benevento (+1) 6, Parma (+1) 6, Đenova (-1) 5, Torino 4, Udineze (+1) 4, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.