Tuzla siti sa igračem manje odoljela naletima šampiona: Fejzić zaustavio Sarajevo!

Poslije 90 minuta subotnjeg meča na "Tušnju" nije bilo pogodaka.

Tuzla siti - Sarajevo 0:0, Premijer liga BiH, 14. kolo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Nakon remija u sarajevskom derbiju protiv Željezničara (1:1), fudbaleri Sarajeva odigrali su neriješeno i na gostovanju ekipi Tuzla sitija u 14. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, iako su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više.

TUZLA SITI - SARAJEVO 0:0

"Bordo" tim je razumljivo imao inicijativo većim dijelom susreta, ali nije uspio da pogodi mrežu Nevresa Fejzića, koji je vjerovatno i bio najzaslužniji za osvojeni bod Tuzlaka.

Najbliži pogotku na "Tušnju", tim Vinka Marinovića bio je poslije dobrih udaraca Benjamina Tatara u nekoliko navrata, ali se ključni detalj prvog poluvremena dogodio u 44. minutu kada je zbog dva žuta kartona isključen Hrvoje Barišić zbog oštrog starta nad Amarom Rahmanovićem.

U nastavku su se očekivali pogoci gostiju sa "Koševa", koji su preko Rahmanovića, Tatara i Matijasa Fanima stvarali i promašivali prilike, da bi u 78. minutu i domaći imali šansu da sa igračem manje stignu do prednosti, ali je neprecizan bio Damir Kojašević.

TUZLA SITI: Fejzić, Barišić, Moris, Rugašević, Nukić, Nikolić, Rustemović, Karjašević, Maksimović, Crnkić i Bađi. Trener: Nermin Bašić

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Bešić, Dupovac, Oremuš, Pejović, Jukić, Đokanović, Rahmanović, Tatar i Fanimo. Trener: Vinko Marinović