Leverkuzen ima novog junaka – Argentinac zabio 7 golova na 4 utakmice!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bajer iz Leverkuzena na najbolji mogući način iskoristio sjajnu formu Lukasa Alarija.

Bundesliga 7 kolo Bajer Leverkuzen - Borusija Menhengladbah 4-3 Izvor: Martin Meissner/Pool AP

Tri remija, pa četiri pobjede – to je učinak Bajera iz Leverkuzena u prvih sedam kola Bundeslige nakon kojih se nalaze na četvrtom mjestu na tabeli.

Posljednji trijumf "apotekari" su upisali u nedjelju protiv Borusije Menhengladbah savladavši ju rezultom 4:3 zahvaljujući raspoloženom Lukasu Alariju.

Argentinski napadač postigao je prva dva gola u nedjelju uveče i tako nastavio svoj golgeterski niz – sedam golova na posljednje četiri utakmice.

Računajući sve utakmice to je sedam golova na šest utakmica, ali jasno je da je napadač koji je ponikao u argentinskom Kolonu u mnogo boljoj formi nego prethodne sezone kada je ovaj isti golgeterski učinak imao na 24 utakmice.

Bajer Leverkuzen to zna da iskoristi pa je vezao četvrtu pobjedu, iako se nakon prvih 45 minuta ishod nije mogao naslutiti.

U direktnom okršaju Lukasa Alarija i Larsa Štindla bilo je 2:2,kada su se obojica umorili, na scenu su stupili Lukas Bejli i Julijan Baumgartlinger koji su povisili na 4:2 za domaće, pa je pogodak Valentina Lazara u četvrtom minutu nadoknade stigao prekasno za bilo kakvu neizvjesnost.

Za utjehu, bio je to spektakularan pogodak!

Bajer je sada četvrti sa 15 bodova, odnosno tri manje od vodećeg Bajerna, dok Borusija Menhengladbaha ima 11.