Njukasl se raspucao tek u finišu: "Mirisalo" je na "nulu", a onda su sve rešili za dva minuta

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

"Svrake" stigle do četvrte pobede u sezoni.

Kristal Palas - Njukasl 0:2 premijer liga 10. kolo Izvor: Clive Rose/Pool Getty, Tanjug/Clive Rose/Pool Getty

Počelo je novo, 10. kolo Premijer lige, a otvorili su ga Kristal Palas i Njukasl. U meču u kojem je pretilo da vidimo najnepopularniji rezultat, na kraju su ipak slavili gosti, slomivši otpor tima iz prestonice sa dva brza pogotka.

KRISTAL PALAS - NJUKASL 0:2 (0:0)
/Vilson 88, Žoelinton 89/

Lako je moglo da se desi da dosadna utakmica na "Selhurst parku" ostane samo to - dosadna, bez ijednog pogotka i sa po jednim bodom za oba tima.

Ipak, posle sat vremena ničega, usledila je uzbudljiva završnica u kojoj je i Kristal Palas i Njukasl imao svoje šanse da stigne do trijumfa. One koje su domaći propustili, kaznili su gosti sa severa.

Njukasl je brzopotezno rešio ovaj okršaj u samom finišu, pošto je prvo Kalum Vilson doneo prednost "svrakama" u 88. minutu, da bi već minut kasnije sve bilo rešeno u potpunosti.

Palas je "potonuo", a Žoelinton je postavio rezultat na konačnih 2:0 za Njukasl, pa tako sada ekipa Stiva Brusa i dalje ima više bodova na tabeli nego postignutih golova (14 bodova, 12 golova)