Luda noć u Volfsburgu: Pet golova za poluvrijeme, u nastavku "samo" tri, za 300. trijumf "vukova" u Bundesligi!

Goleada u premijernom meču 9. kola Bundeslige.

Volfsburg - Verder 5:3 Bundesliga 9. kolo 300. pobjeda Volfsburga u Bundes ligi Izvor: Tanjug/Martin Meissner/Pool AP

Fenomenalan meč, premijerni u 9. kolu Bundeslige, odigrali su Volfsburg i Verder, a poslije mnogo uzbuđenja i preokreta, domaćin je slavio 5:3 (3:2), što je je bila 300. pobjeda "vukova", od 1997. godine kada su prvi put zaigrali u najvišem rangu njemačkog fudbala.

Dvoboj u gradu Folksvagena obilježili su dvostruki strijelac Vut Veghorst (na slici) i Džon Bruks, koji je takođe dva puta tresao mrežu, ali jednom svoju, a drugi put protivničku.

Seriju pogodaka otvorili su gosti u 13. minutu. Maksens Lakroa se poigravao, Juja Osako sve je to ispratio, oduzeo mu loptu i proslijedio je na peterac, gdje se našao Leonardo Bitenkur i zakucao je u protivničku mrežu.

Ipak, samo desetak minuta kasnije, domaći su uspjeli da preokrenu. Prvo se u 21. minutu sjajno za prostor izborio Ridle Baku, šutirao sa nekih 17 metara i pogodio donji lijevi ugao gola Verdera za izjednačenje, da bi četiri minuta kasnije na semaforu već stajalo 2:1.

Visoki Džon Bruks sjajno je ciljao glavom, te donio vođstvo svom timu.

Nakon kratkog zatišja, viđena su još dva gola, po jedan na obje strane. Samo što je ušao u igru, Kevin Mevald osigurao je izjednačenje svom timu, ali je Veghorst svojim prvim golom minut kasnije postavio konačan rezultat prvog poluvremena - 3:2.

Odmah na startu nastavka, novi gol. Ovaj put Amerikanac Bruks nespretno je reagovao i zatresao svoju mrežu, ali je nešto kasnije ponovo Veghorst stupio na scenu u pogodio za 4:3.

Par trenutaka kasnije, strijelac drugog gola za Verder Mevald morao je u svlačionicu zbog drugog žutog kartona, što je u finišu olakšalo posao domaćinu da sačuva prednost. I ne samo da je zadrži, nego i dodatno uveća.

Ipak, i sa igračem manje, žestoko su fudbaleri iz Bremena tražili gol za 4:4, čak i sa golmanom u napadu (!), sa četvoricom napadača (ofanzivac u finišu zamijenio defanzivca), ali nisu ga pronašli.

Naprotiv, primili su i peti, u posljednjim trenucima meča.

Tačku na jubilarni trijumf Volfsburga, koji je i dalje neporažen u ligi, stavio je Poljak Bartoš Bjalek u 95. minutu.

Miloš Veljković nije igrao za Verder zbog povrede.