Krenulo je furiozno na "Otoci": Penal i dva gola za samo pet minuta - Olimpik u finišu preokrenuo i pobjegao sa začelja!

Odigrana prva dva današanja meča 16. kola m:tel Premijer lige BiH.

Olimpik - Tuzla siti 3:2, Sloboda - Zrinjski 0:0 m:tel Premijer liga BiH 16. kolo Izvor: Promo/FK Olimpik Sarajevo

Subotnji program 16. kola m:tel Premijer lige BiH otvoren je utakmicama na "Otoci" i "Tušnju".

Nakon mnogo uzbuđenja i preokreta, Olimpik je savladao Tuzlu siti 3:2 (1:1), te trećim ovosezonskim trijumfom premijerligaški "fenjer" uručio Krupi. U duelu Slobode i Zrinjskog nije bilo golova.

Utakmica na "Otoci" imala je furiozan početak, jer su u prvih pet minuta viđena čak dva gola.

Sjajnim pogotkom Adnana Džafića gosti su poveli u trećem minutu, da bi samo 120 sekundi kasnije, golom iz penala, na 1:1 izjednačio Adnan Osmanović.

Iako su gosti u prvoj polovini nastavka potpuno dominirali, pa i ponovo poveli golom Badare Bađija, na kraju su ostali bez ičega.

Aladin Šišić ušao je s klupe i postigao gol za 2:2, da bi u samom finišu dosuđen još jedan kazneni udarac, a ponovo je precizan bio Osmanović za veliko slavlje "vukova".

OLIMPIK - TUZLA SITI 3:2 (1:1)

OLIMPIK: Hadžić, Ojdanić, Osmanović, Karić, Perišić, Handžić, Milanović, Kruz, Hadžanović, Lekanić, Dujmović. Trener: Dževad Šarić.

TUZLA SITI: Fejzić, Kostić, Barišić, Karjašević, Rugašević, Ramić, Džafić, Bađi, Nikolić, Dofo, Moris. Trener: Nermin Bašić.

Izvor: Promo/FK Sloboda Tuzla

U Tuzli nije bilo golova.

Gosti su imali dvije prilike. Prvu u 25. minutu, kada je Luis Ibanjez pokušao direktno iz kornera, te drugu u 39. minutu. Šutirao je tada Mašić, ali lopta je otišla pored gola.

Nastavili su "plemići" sa atacima i u drugom poluvremenu, ali lopta nije htjela u gol. Ostalo je 0:0.

U čast preminulom predsjedniku Željezničara Admiru Džuburu, sve utakmice 16. kola počeće minutom ćutanja.

SLOBODA - ZRINJSKI 0:0

SLOBODA: Golubović, Jusić, Devedžić, Husejinović, Beganović, Tomašević, Kurtalić, Alić, Maksimović, Osmić, Predragović. Trener: Gradimir Crnogorac.

ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Mašić, Bekić, Jakovljević, Ibanez, Trebotić, Enin, Bilbija. Trener: Mladen Žižović.