"Željo" naplatio avgustovski dug Mladosti: Osimov tim "raspucan" u Kaknju!

Lako su Sarajlije stigle do pobjede

16. kolo m:tel Premijer liga BiH Mladost Željezničar 0 4 Izvor: Armin Heric/Armin Heric/fkz.ba

Prvi od ukupno tri poraza u sezoni, tim Željezničara neočekivano je upisao na Grbavici 21. avgusta, u okršaju sa ekipom Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Bilo je tada 0:1, ali je danas tim Amara Osima sve naplatio – i to sa kamatom!

MLADOST – ŽELJEZNIČAR 0:4 (0:1)
/Juričić 26, E. Zec 59, Štilić 82, Veselinović 89/

Ekipa Nemanje Miljanovića danas nije imala nikakve šanse protiv raspoloženih "plavih", koji su do prednosti na MGM Farm Areni došli u 26. minutu.

Pogodio je tada Luka Juričić, što je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, a u periodu od 59. do 89. minuta, još tri puta se zatresla mreža iza leđa Semira Bukvića.

Na 0:2 povisio je Ermin Zec nakon što je prethodno Haris Hajdarević, potom je treći gol postigao Semir Štilić poslije stative Juričića, da bi sudbinu Mladosti zapečatio Mladen Veselinović, upravo poslije Štilićeve asistencije.

U narednom kolu, koje se igra već u srijedu, drugog decembarskog dana, Željezničar će gostovati Zrinjskom, a nakon toga mu do kraja polusezone još predstoje okršaji sa Širokim Brijegom i Krupom.