Kakav preokret Junajteda - U 93. do pobede: Gubili su 2:0, a onda je ušao veliki Kavani!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Zbog toga su ga i doveli...

Sautempton - Mančester junajted 2:3 Premijer liga preokret Junajteda od 0:2 do 3:2 Izvor: Tanjug/Mike Hewitt, Pool via AP

Mančester junajted je pobedio Sautempton posle velikog preokreta na "Sent Merisu".

Gubili su "crveni đavoli" na poluvremenu s dva gola razlike, ali je ulazak Edinsona Kavanija sve promenio za ekipu Olea Gunera Solskjera. Prvo je asistirao Brunu Fernandešu u 60. minutu, da bi s dva gola glavom u 74. i 93. režirao preokret za mirnije snove navijača.

SAUTEMPTON - MANČESTER JUNAJTED 2:3 (2:0)

Imaće za čim da žale "sveci", koje je Ralf Hasenhitl sjajno "namestio" u prvom poluvremenu pošto su Bednarek posle kornera u 23. i Džejms Vard-Praus iz slobodnjaka doneli veliko vođstvo, ali kao da nisu imali snage, možda i kvaliteta, kako bi do kraja održali zasluženu prednost. Posebno kada je Solskjer počeo da uvodi kvalitetne zamene...

Jedna od njih je upravo i Kavani, dvostruki strelac, koji sada ima tri gola u dresu Junajteda, dok je ponovo sve redove u timu povezivao sjajni Fernandeš.

Problem za Solskjera je povreda golmana Davida de Hee, koga je na poluvremenu zamenio odlično Din Henderson, dok vredi istaći i da je na ovom susretu bio bez nekoliko igrača poput Pogbe, Šoa, Mektomineja...

Srpski vezista Nemanja Matić je odigrao čitav meč za Junajted bez konkretnog učinka.