Dosada do sudijske nadoknade, a onda ludilo u Firenci: Milenković golčinom osigurao bod!

I četvrti uzastopni meč Fiorentine i Đenove bio je vrlo blizu završetka bez golova na stadionu "Artemio Franki" u Firenci, a onda je u 89. minutu uslijedila luda završnica!

Fiorentina - Đenova 1:1, Serija A, 10. kolo Izvor: Tanjug, Jennifer Lorenzini/LaPresse

U posljednjoj utakmici 10. kola italijanske Serije A u ponedjeljak uveče, Đenova se branila svih 90 minuta i onda poslije samo jednog kontranapada bila na korak od velikog trijumfa, ali tako nije mislio reprezentativac Srbije Nikola Milenković, koji je u sedmom minutu sudijske nadoknade spasio domaćina novog poraza.

FIORENTINA - ĐENOVA 1:1 (0:0)

Četvrti put uzastopno, susret ovih rivala u Firenci umalo je završen najnepopularnijim rezultatom 0:0, ali mnogo je važnije što su "ljubičasti" produžili crnu seriju bez pobjede i u petom vezanom meču u Seriji A i to protiv direktnog rivala u borbi za opstanak.

Ipak, mnogo zadovoljniji su napustili teren poslije uzbudljive završnice.

Kod domaćina iz Firence, srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Nikola Milenković odigrali su gotovo cijeli meč, baš kao i Ivan Radovanović u dresu Đenovljana, ali ljubitelji fudbala nisu vidjeli praktično ništa interesantno na "Artemio Frankiju" do samog finiša.

Tim Ćezara Prandelija jeste bio evidentno bolji i mnogo opasniji pred golom Federika Marćetija, ali nije uspio da realizuje nijednu od nekoliko izglednih šansi, koje su stvorili Dušan Vlahović i Đakomo Bonaventura, pa je u 89. minutu uslijedila kazna.

SIjevnula je kontra koju je Marko Pjaca rutinski završio za vođstvo Đenovljana - 0:1.

I kad su "ljubičastima" sve lađe potonule, u posljednjim trenucima sudijskog vremena, poslije gužve u kaznenom prostoru pogodio je Milenković i to iz drugom pokušaja kada se lopta od prečke odbila u mrežu - 1:1.