Nejmar u suzama iznijet sa terena: Košmar Pari Sen Žermena na "Parku prinčeva"!

I poraz i povreda najboljeg igrača!

Pari sen Žermen Lion 0 1 povreda Nejmar Izvor: Tanjug/Thibault Camus/AP

Grozna noć za Pari Sen Žermen!

Šampion Francuske izgubio je na svom terenu u derbiju protiv Liona (0:1), a uz to ostao do daljeg bez najboljeg igrača, Nejmara. Brazilski as bio je žrtva grubog faula Tijaga Mendeša, koji ga je tako faulirao da je odmah bio isključen.

U pitanju je povreda zgloba i Nejmara je tako jako boljelo da je plakao dok su ga iznosili sa terena u svlačionicu. Dogodilo se to u nadoknadi drugog poluvremena, dok je Lion branio pobjedu kojom je prestigao domaćina na tabeli i zauzeo drugu poziciju, sa istim brojem bodova kao Lil.

Izvor: Tanjug/AP/Thibault Camus

Odlučujući momenat utakmice bio je gol napadača iz Zimbambva Tina Kadevera, koji je u 35. minutu iskoristio grešku Presnela Kimpembea i ispostavilo se – donio veliki trijumf svom timu.

Iako je u Francuskoj odigrano tek 14 kola, PSŽ je doživio čak četiri poraza, pa je trka za prvo mjesto za sada otvorenija nego godinama unazad.