Briljirao u Sloveniji, zapazio ga Lokeren, u Želji se nije izborio: Anelu Hajriću jedva poluvrijeme za cijelu polusezonu

Dogovoren je raskid saradnje

Anel Hajrić napušta Željezničar Izvor: Promo/FK Željezničar/Armin Herić

Napadač Anel Hajrić stigao je ljetos kao veliko pojačanje u sastav Željezničara.

Na Grbavicu je stigao iz belgijskog Lokerena, čiji dres je nosio od jula 2019. godine, a "eksplodirao" je u Radomlju, gdje je u sezoni 18-19 druge slovenačke lige, postigao čak 35 golova na 29 utakmica.

Za tim Amara Osima je ove sezone odigrao samo sedam u m:tel Premijer ligi BiH, pa je, prema pisanju "Dnevnog avaza", došlo do sporazumnog razlaza.

Ove sezone nijednom nije bio starter, a na čak šest mečeva na kojima je nastupio zabilježio je jednocifren broj minuta.

Protiv Slobode u avgustu, te Tuzla sitija u oktobru i Krupe u posljednjem jesenjem kolu igrao je samo minut. Pet minuta je dobio u novembru protiv Mladosti, a osam minuta je igrao na otvaranju prvenstva, u avgustu protiv Veleža, te protiv Mladosti u avgustu.

Najviše minuta dobio je u septembarskom duelu sa Krupom, kad je upisao 20 minuta.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.