"Fliper gol" odlučio posljednju utakmicu Bundeslige u 2020. godini!

Volfsburg će u Novu godinu ući sa mjesta koje vodi u Ligu šampiona!

Volfsburg - Štutgart 1:0, Bundesliga, 13. kolo Izvor: Tanjug, Swen Pf'rtner/dpa via AP

Odigrana je i posljednja utakmica u 2020. godini u Bundesligi i to na "Folksvagen Areni" u Volfsburgu!

Nakon što je Bajern u prethodnom kolu u desetom uzastopnom meču prekinuo seriju Volfsburga bez poraza, izabranici Olivera Glasnera vratili su se na pobjednički kolosijek.

VOLFSBURG - ŠTUTGART 1:0 (0:0)

"Vukovi" su bili mnogo opasniji u prvom poluvremenu posljednjeg duela 13. kola Bundeslige, pogodili su stativu u 12. minutu (Janik Gerhart), čak i mrežu u 31. minutu, međutim, pogodak Gerharta je bio opravdano poništen zbog košarkaškim terminom rečeno "faula u napadu".

Ipak, odluka je pala tek početkom nastavka kada je Volfsburg poveo nakon "fliper" gola!

Iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora šutirao je Josip Brekalo, lopta se odbila od nekoliko igrača "švaba", pa je uhvatila golmana Gregora Kobela na "krivoj nozi" i odsjela u njegovoj mreži - 1:0.

Ipak i taj pogodak kao na fliperu bio je dovoljan za tri boda, odnosno šestu pobjedu domaćina, koji je preskočio nekoliko mjesto na tabeli i Novu godinu će dočekati kao četvrti tim Bundeslige odnosno na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Gosti sa "Gotlib Dajmlera" takođe su u konkurenciji da se bore za Evropu, ali nakon trećeg poraza u sezoni, pali su na sedmo mjesto, stepenik niže od plasmana u novoformiranu UEFA Konferencijsku ligu.