Roma se ponadala, pa primila "poker": Atalanta je silna i bez Gomeza

Ponovo je Đan Pjero Gasperini ponizio kapitena, ali i bez Alehandra Gomeza "boginja" je slavila protiv Rome, i to nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Atalanta - Roma 4:1 veliki prokret u Bergamu Serija A 13. kolo Edin Džeko 112. gol za Romu Izvor: Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse

Nevjerovatna utakmica u Bergamu i strašan preokret.

Roma je na poluvremenu imala gol prednosti, potpuno kontrolisala utakmicu, dok s druge strane domaćin za 45 minuta nije napravio niti jednu šansu, a onda se u nastavku sve preokrenulo, kao da su na teren izašle neke druge ekipe.

ATALANTA - ROMA 4:1 (0:1)

Trener "boginje" Đan Pjero Gasperini nije večeras računao na Alehandra Gomeza, a kapitena Atalante nije bilo ni na klupi.

Ipak, kao da se saigrači polako navikavaju na već viđeni "Papuov" odlazak, a to se najbolje moglo vidjeti u drugih 45 minuta, kada je tim iz Bergama došao do svoje igre.

Izvor: Tanjug, Fabio Rossi/LaPresse via AP

Poveli su gosti praktično iz prvog napada, u trećem minutu. Henrik Mkitarijan prošao je po lijevoj strani, pronašao usamljenog Edina Džeku, koji zaboravljen na par metara od gola koristi situaciju i pogađa za 0:1.

Bio je to 112. gol Džeke u dresu Rome (83. u Seriji ), čime je iza sebe ostavio Amedea Amadeija, koji je do večeras bio izjednačen sa bh. reprezentativcem sa 111 pogodaka.

Pet minuta kasnije Roma je mogla do drugog gola. Golman Atalante Pjerluiđi Golini bespotrebno je istrčao na 20 metara, ali to nije uspio da iskoristi Leonardo Spinacola, koji je solidno šutirao iskosa, ali je pogodio stativu.

Ništa nije slutilo da bi u drugom poluvremenu moglo doći do velikog preokreta, ali to se desilo.

Krenuli su domaći ofanzivno od samog starta i u trećem minutu nastavka Ruslan Malinovski imao je sjajnu šansu za izjednačenje, ali je šutirai pored gola.

Gosti su zadržavali loptu, otaljavali, a domaći igrali sve agresivnije i na kraju se pritisak isplatio. Na isteku sata igre, Duvan Zapata izuzetno precizno je šutirao i izjednačio na 1:1.

Izvor: Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse

A onda je krenuo pravi rafal. Samo deset minuta kasnije Robin Gosens odlično je ispratio ubacivanje Josipa Iličića, te glavom pogodio za 2:1. Nedugo zatim, već je 3:1. Luis Murijel prošetao se kroz odbranu "vučice" i riješio pitanje pobjednika.

Ni tu nije bio kraj noćnoj mori gostiju. Sjajni Iličić, poslije solo-prodora, postavio je konačnih 4:1.

Atalanta nastavlja potjeru za ekipama iz samog vrha tabele, dok je očigledno da Roma ni ove sezone nema kvalitet da se bori sa najjačim ekipama na "čizmi", jer niti jedan derbi nije uspjela da riješi u svoju korist.

ATALANTA: Golini, Toloi, Romero (46. Palomino), Đimšiti, Hatebur, De Ron, Frojler, Gosens (89. Mohika), Pesina (46. Iličić), Malinovski (81. Mirančuk), Zapata (72. Murijel).

ROMA: Mirante, Manćini, Smoling, Ibanjez, Karsdorp, Pelegrini (81. Viljar), Veretu (81. Perez), Spinacola (66. Bruno Perez), Pedro (74. Kristante), Mkitarijan, Džeko.

/Kuluševski 23, Ronaldo 26, 48, Morata 86/

TABELA: Milan 31, Inter 30, Juventus 27, Roma 24, Napoli (-1) 23*, Sasuolo 23, Atalanta (-1) 21, Verona 20, Lacio (-1) 18, Sampdorija 17, Udineze (-1) 15, Benevento 15, Kaljari 14, Bolonja 14, Parma 12, Fiorentina 11, Specija 11, Torino 7, Đenova 7, Krotone 6.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.