Osam golova na "Old Trafordu", a moglo je još toliko: Junajted razbio Lids na paramparčad!

Partija koja bi mogla da okrene sezonu za "crvene đavole".

Mančester junajted - Lids 6:2 Premijer liga 14. kolo Izvor: Tanjug/Clive Brunskill/Pool via AP

Ako niste gledali Mančester junajted - Lids, propustili ste mnogo!

Na "Old Trafordu" viđeno je čak osam golova, a moglo je duplo više i uopšte ne preterujemo... "Pucalo" je na sve strane, pa je tako Junajted uputio 28 udaraca, Lids još 18, a mnogo precizniji bili su fudbaleri "crvenih đavola" koji su odneli veliku pobedu.

MANČESTER JUNAJTED - LIDS 6:2 (4:1)

Sve je počelo tako što je Skot Mektominej oborio rekord u prva tri minuta meča. Postao je prvi igrač u istoriji Premijer lige koji je u uvodnih 180 sekundi utakmice uspeo da upiše dva gola, a taj podatak je još "luđi" ako se zna da Škot retko postiže golove.

U fudbalu koji bi mogao da se opiše i košarkaškim terminom "run 'n' gun", nije došlo do pada tempa tokom čitavog meča, pa je tako Fernandeš zatresao mrežu u 20, a Lindelef u 37. minutu.

Daleko od toga da je Lids bio katastrofalan, pogodili su mrežu De Hee preko Bamforda, koji je bio u ofsajdu, ali je pogodak nade na kraju dao Kuper u 41. minutu. Melijer se istakao mnogo puta, ali Junajted je prelako dolazio u šanse.

Tako je Fernandeš pogodio još jednom sa "kreča", pre njega i pomalo zaboravljeni Džejms, da bi konačan rezultat postavio Dalas u 73. minutu najlepšim golom na meču.

Marselo Bijelsa će biti izuzetno nezadovoljan ovakvim porazom, a Solskjer je opet popravio svoj ugled kod navijača posebno jer su sada trećeplasirani na tabeli, pa i te kako mogu da se uključe u trku za šampionski pehar.