Dušan Tadić se radovao u Hagu: Ove jeseni zaslužan za 20 golova, malo li je?

Majstor ostaje majstor.

dusan-tadic-gol-ajaks-den-hag-statistika-dusan-tadic Izvor: Tanjug/AP Photo/Peter Dejong

Srpski fudbaler Dušan Tadić procvetao je od kada je iz Engleske stigao u Holandiju, a sjajne igre u dresu Ajaksa pruža i u trećoj sezoni u ovom klubu.

Tadić je postigao prvi gol u pobedi nad Den Hagom (4:2) ove nedelje, pa će tako "kopljanici" na pauzu u prvenstvu otići sa liderske pozicije na tabeli. Istina, ostalo je Ajaksu da odigra još meč sa Viljemom II, ali imaju već tri boda više od PSV-a i znatno bolju gol-razliku

Gol koji je Tadić postigao u 20. minutu bio je njegov deveti u Erediviziji ove sezone, a redom su se još upisivali dvostruki strelac Huntelar i Labjad, da bi se u nastavku Ajaks opustio i primio dva gola.

Iako je bilo kritika na račun Tadića zbog nešto lošije forme nego inače, statistika to dementuje...

Tadić je u 20 mečeva ove sezone u svim takmičenjima učestvovao u 20 golova. Postigao je 13 pogodaka, dok je namestio još sedam, pa tako kritike ne stoje, a pitanje je gde bi bio tim Erika ten Haga da nije fantastične srpske "desetke".

Ukupno, od dolaska u Ajaks, Tadić je učestvovao u neveroatnih 118 golova na 118 mečeva!