"Milioneri" pogađali na početku i kraju protiv učesnika Cvajte: Predstoji im "ukleto" kolo Kupa!

Borusija iz Dortmunda uspješno je apsolvirala Ajntraht iz Braunšvajga i izborila nastup u osmini finala, fazi u kojoj je u posljednje tri sezone završavala takmičenje

Kup Njemačke šesnaestina finala 2020 2021 Izvor: Tanjug/Swen Pf'rtner/dpa via AP

Jedan u ranoj fazi meča, pa jedan u nadoknadi drugog poluvremena!

Tako je Borusija Dortmund rasporedila pogotke u pobjedi nad Ajntrahtom iz Braunšvajga, timom kojem, sudeći po trenutnoj tabeli, predstoji grčevita borba za opstanak u drugoligaškom rangu:

AJNTRAHT (BRAUNŠVAJG) – BORUSIJA D. 0:2 (0:1)
/Humels 12, Sančo 90+2/

Golovima Matsa Humelsa iz 12. i Džejdona Sanča iz drugog minuta nadoknade drugog dijela, "milioneri" su stekli pravo nastupa u osmini finala, dijelu Kupa iz kojeg su ispadali u posljednje tri sezone!

U sezoni 17-18, koban je bio Bajern, zatim dva puta Verder, a ko će im biti rival ovog puta, znaćemo trećeg januara, kada će kuglice izvlačiti i parove spajati Sven Hanavald, proslavljeni njemački as u ski-skokovima.

Borusijin imenjak iz Menhengladbaha još lakše je odradio posao, i to protiv niželigaša Elversberga (0:5).

Sav posao "koltovi" su obavili u prvih 45 minuta, poslije pogodaka Hanesa Volfa u petom, Lasla Beneša u 21. i Larsa Štindla u 36. minutu.

Između drugog i trećeg gola, postali su i brojčano nadmoćniji na terenu jer je dva žuta kartona ekspresno dobio Sinan Tekerči.

Već u 31. minutu morao je u svlačionicu, a brojčana prednost je do kraja meča materijalizovana još jednim golom, u 69. i 82. minutu, preko Patrika Hermana i Hulija Viljalbe.

Union Berlin, šestoplasirani tim elite, večeras je završio nastup u Kupu za ovu sezonu.

Savladao ga je Paderborn, prošlosezonski učesnik najjačeg ranga, i to u prestonici Njemačke, rezultatom 2:3, dok je drugoligaš Darmštat na gostovanju, rezultatom 0:3, porazio Dinamo iz Drezdena, tim koji ima šampionske ambicije u trećoj ligi.