Drama u Superklasiku i kad nema navijača: Ludilo Boke i Rivera - četiri gola, dva crvena i varnice na sve strane (VIDEO)

Žestok početak 2021. godine...

Boka Juniors - River Plejt 2:2 Drama u Superklasiku i kad nema navijača četiri gola, dva crvena Izvor: Tanjug/Pool GETTY/Marcelo Endelli

Ovakav "Superklasiko" do sada nismo gledali - bez navijača na tribinama i bez Dijega Armanda Maradone u počasnoj loži "Bombenjere".

Ipak, spektakl je ponovo viđen u okršaju dva najveća argentinska kluba - Boka i River su gledaocima kraj malih ekrana pružili sjajnu zabavu i dramu. Na kraju je bilo 2:2!

U meču koji je odigran u razočaravajućim okolnostima, bez prisustva vatrene publike koja "Superklasiko" čini nevjerovatnim doživljajem, dva tima uspjela su da stignu samo do remija.

Ponovo je sve bilo "na nož" u okršaju Boke i Rivera, a ovaj meč bio je ujedno i meč koji je označio početak Kupa Dijego Maradona.

Ovo neobično takmičenje služi kao način da se nadomjesti dio prekinute sezone zbog korona virusa, a igra se u stilu Lige šampiona ili sličnih takmičenja, samo sa 24 argentinska kluba.

Klubovi su podijeljeni u šest grupa sa po četiri tima, poslije ćega će uslijediti nokaut faza, sve do finalnog okršaja. Osvajač Kupa Dijego Maradona obezbijediće i plasman u Kopa Libertadores.

Ipak, nijedan od dva velikana nije uspio da stigne do pobjede.

Sve je počelo odličnim golom Ramona Abile u 10. minutu poslije izvanredne asistencije iz dubine za vođstvo Boke.

Uslijedio je pogodak Federika Girotija za 1:1, a onda i preokret Rivera poslije samo tri minuta, kada je Rafael Bore donio 1:2.

Ipak, nade gostiju za pobjedu na "Bombonjeri" ugasio je Sebastijan Vilja u 86. minutu, za veliko slavlje Boke.

Viđena su i dva crvena kartona, po jedan na obje strane, a "krivci" su bili Kampucano i Enco Perez.

Može se reći da "Superklasiko" nije razočarao...