Sjajni Urugvajac je vodio "jorgandžije" do bitne pobjede.

Suarez golom u 90. minutu srušio Real sa vrha: Barsa ga oterala, on vodi Atletiko ka tituli! Izvor: Youtube/Crosoovr

Atletiko Madrid je pobjedom nad Alavesom 2:1 uspeo da se opet popne na vrh tabele u Primeri i tako poslije samo jednog dana "sruši" Real sa vrha.

Tim Dijega Simeonea je došao do trijumfa teže nego što se očekivalo, a junak pobjede bio je Luis Suarez.

Iskusnog urugvajskog napadača Barselona je na kraju prošle sezone "otjerala" iz kluba kako bi smanjila troškove, a Dijego Simeone je jedva dočekao da dovede ovakvog ratnika u svoje redove!

Sada je učestvoao u oba gola svog tima. Prvo je u 41. minutu asistirao Markosu Ljorenteu za prvi pogodak na meču, a onda je u 63. minutu Lagardija dobio crveni karton i ostavio Alaves sa igračem manje. To Atletiko nije znao da iskoristi i šest minuta prije kraja meča štoper Felipe je poslao loptu iza Jana Oblaka!

Brazilac je savladao svog golmana i donio izjednačenje Alavesu! Ipak, Suarez nije dozvolio da Atletiku izmakne prva pozicija na tabeli. On je pogodio u 90. minutu za pobedu, tri boda i prvo mesto na tabeli uprkos tome što Atleitko ima dva odigrana meča manje od svog gradskog rivala.

U drugom duelu odigranom u nedkelju Atletik Bilbao je golom Ikera Muniaina u prvom poluvremenu savladao Elče i došao do trijumfa 1:0.