SMS izborio penal, Ćiro nastavio ka "vječnosti" - nedovoljno za pobjedu! "Zmajevi" Džeko i Gojak junaci Rome i Torina!

Srbin odradio veliki posao kod jedinog gola Lacija. Italijanu nedostaje 10 golova da bude najbolji strijelac "nebeskoplavih" u istoriji kluba! Bh. kapiten strijelac u drugom današnjem rimsko-đenovljanskom derbiju, Amer Gojak upisao asistenciju i gol u Parmi.

Serija A 15. kolo Đenova Lacio 1 1 Džeko Gojak strijelci Roma Torino Izvor: Tanjug, Gregorio Borgia/AP

Prvo kolo Serije A u 2021. godini krenulo je spektaklom i "šesticom" Intera nad "fenjerašem" Krotoneom.

Nastavilo se uz sedam mečeva u popodnevnom program, a jedan od najjačih utisaka dana je novi kiks Lacija:

ĐENOVA – LACIO 1:1 (0:1)
/Destro 58 - Imobile 15 penal/

Jedan gol na "Ferarisu" nije bio dovoljan Lacijalima da uspješno krenu u 2021. godinu, a u njemu je učestvovao i srpski as u redovima Rimljana, Sergej Milinković-Savić.

Srbin je, u kaznenom prostoru Đenovljana, bio u duelu sa Kolumbijcem Kristijanom Zapatom, a arbitar Kalvareze je prvobitno dosudio slobodan udarac.

Trebalo je da ga izvede upravo SMS, ali je nakon gledanja ponovljenog snimka italijanski djelilac pravde promijenio odluku i pokazao na "kreč", odakle je precizan bio Ćiro Imobile, napravivši novi veliki korak ka prvom mjestu vječne liste strijelaca Lacija!

Maestralni italijanski golgeter sada je na 140 golova u nebeskoplavom dresu i nedostaje mu samo deset da prestigne Silvija Piolu, asa Lacija od 1934. do 1943. godine!

Isto deset, ali utakmica, fali rumunskom internacionalcu Stefanu Raduu da postane igrač sa najviše nastupa za Lacio. Ima ih 392, fale mu dvije da se izjednači sa Đuzepeom Vilsonom, a trenutno je nedodirljiv Đuzepe Favali sa 401.

Ipak, da pokvari slavlja nebeskoplavima, pobrinuo se Matija Destro, golom u 58. minutu.

Roma's Edin Dzeko celebrates after scoring during the Italian Serie A soccer match between Bologna and Roma, at the Dall'Ara stadium in Bologna, Italy, Sunday, Dec. 13, 2020. (Fabio Rossi/LaPresse via AP)
Izvor: Tanjug/Fabio Rossi/Lapresse via AP

Više uspjeha od Lacija u rimsko-đenovljanskim derbijima na startu 2021. godine imao je gradski rival.

Roma je u posljednjih 15-20 minuta slomila otpor Sampdorije na Olimpiku, a gol vrijedan tri boda postigao je Edin Džeko, što je njegov 113. ukupno u dresu Rome, po čemu se učvrstio na trećem mjestu vječne klupske liste strijelaca.

Još jedan reprezentativac BiH bio je ovog popodneva u centru pažnje.

To je član Torina Amer Gojak, koji je u sjajnom trijumfu nad Parmom učestvovao - asistencijom i golom, u 88. i 95. minutu!

Izvor: Anadolija/Mustafa Oztürk

Sasuolo je bio hit 2020. godine, upisavši samo dva poraza na prvih 14 utakmica. Danas, ipak, protiv Atalante nisu imali šanse.

"Boginja" je rutinski odradila posao, započevši sa "razbijanjem" rivala u 11. minutu, a završivši mu muke u 68.

Tri gola za "La Deu" postigli su Kolumbijci, Duvan Zapata (2) i Luis Muriel, a u "demoliranju" nemoćnog gosta učestvovali su i Mateo Pesina i Robin Gosens.

Uspješno je u novu godinu ušao i Đenaro Gatuzo sa svojim Napolijem – gostujućom pobjedom (1:4) nad Kaljarijem.

Jedan od junaka trijumfa bio je Poljak Pjotr Zjelinski, strijelac dva gola za Napolitance, a posebno se ističe onaj prvi, iz 25. minuta, kada je "raspalio" po lopti sa ivice šesnaesterca i poslao je bukvalno pod prečku gola domaćih!

SERIJA A - 15. KOLO:

Inter - Krotone 6:2 (2:2)
/Martinez 20, 57, 78, Marone 31 autogol, Lukaku 64, Hakimi 87 - Zanelato 12, Golemić 36 penal/

Atalanta - Sasuolo 5:1 (2:0)