Liverpul se blamirao sat vremena, pa spriječio bruku: Igrao protiv djece i ipak prošao!

Igrali su protiv omladinaca!

FA kup Liverpul Aston Vila 4 1 Izvor: Tanjug/AP/Rui Vieira

Dugo bi bridjeli obrazi ekipi Liverpula da večeras nisu pobijedili!

U trećem kolu FA kupa igrali su protiv Aston vile, rivala "razorenog" koronom, zbog koje je na teren izveo ekipu prosječne starosti 18 godina i 294 dana!

Konačan rezultat bio je 4:1 za šampiona Engleske, ali su omladinci Vile bili ravnopravni sve do 60 minuta. I to u sastavu sa sedmoricom igrača mlađih od 23 godine i četvoricom mlađih od 18!

Liverpul je poveo u četvrtom minutu golom Sadija Manea, a izjednačio je Lui Beri u 41. minutu. On je bivši đak Barselone, odakle se vratio u Englesku ovog januara, za milion evra.

Izvor: Tanjug/AP/Rui Vieira

Šampion Engleske poveo je u 60. minutu golom Džordžinja Vejnalduma, a tri minuta kasnije svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Mane. Konačan rezultat postavio je Mohamed Salah golom u 65. minutu...

U četvrto kolo FA kupa plasirali su se i fudbaleri Vulverhemptona, pošto su na svom terenu pobijedili Kristal Palas sa 1:0.

Jedini gol postigao je Adama Traore u 35. minutu.

Londonski klub je tako i drugu godinu uzastopno takmičenje u FA kupu završio u trećem kolu.