Barselona krenula da liči na onu staru: Mesi i Grizman se poigravali Granadom, sve su bliži vrhu

Autor 000

Ubjedljiv trijumf Katalonaca na gostovanju.

Primera GRANADA - BARSELONA 0:4  Izvor: Tanjug/AP/Jose Breton

Napokon jedna partija Barselone kakvih su se njihovi navijači odvikli. Bez imalo problema i vrlo ubjedljivo Barselona je slavila na gostovanju Granadi.

GRANADA - BARSELONA 0:4 (0:3)
/Grizman 12, 63, Mesi 35, 42/

U meču 18. kola španske Primere, Barselona se nije mnogo oznojila, pošto su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu.

Toliko im je bilo potrebno da postignu tri gola i "primire" domaćina, ne dozvoljavajući mu ni da se ponada iznenađenju. Sve je počelo u 12. minutu kada je Antoan Grizman doneo prednost Kataloncima, prije nego što je u 35. minutu bio asistent.

On je pomogao Lionelu Mesiju da se upiše u strijelce, a neverovatni Argentinac je samo sedam minuta kasnije ponovo pogodio za velikih 3:0.

Po isteku prvog časa igre, Grizman je ponovo bio strijelac, a tim golom Barselona je potvrdila 10. pobjedu u ovoj sezoni Primere.

Sada je Barselona napravila važan skok na tabeli, ali moraće ovako da nastave u kontinuitetu ukoliko žele da ugroze sam vrh tabele...

TABELA: Atletiko Madrid (-4) 38, Real Madrid (-2) 36, Barselona (-1) 34, Viljareal (-1) 32, Real Sosijedad 30, Sevilja (-3) 30, Granada (-2) 24, Selta (-1) 23, Bilbao (-1) 21, Kadiz (-2) 20, Betis (-2) 20, Eibar (-2) 19, Levante (-3) 18, Alaves (-2) 18, Valjadolid (-2) 18, Hetafe (-3) 17, Valensija (-2) 16, Elče (-4) 16, Osasuna (-3) 14, Ueska (-2) 12.