Miha može da odahne: Konačno slavlje, nakon više od mjesec i po!

Gol Rikarda Orsolinija bio je dovoljan Bolonji da upiše pobjedu u duelu sa Veronom, prvu u Seriji A još od 29. novembra.

Bolonja Verona 1:0 Serija A 18 kolo tim Siniše Mihajlovića prekinuo niz od osam utakmica bez pobjede Izvor: Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Bolonja je, konačno, nakon mjesec i po, uspjela da upiše trijumf u Seriji A.

Tim Siniše Mihajlovića bez pobjede je bio od 29. novembra prošle godine, kada je savladan Krotone. Do danas, kada je pogodak Rikarda Orsolina bio dovoljan da se prekine niz od osam uzastopnih utakmica bez slavlja (pet remija i tri poraza).

BOLONJA - VERONA 1:0 (1:0)

Iako "bolonjezi" u prethodnom periodu nisu izgubili mnogo utakmica, serija bez pobjede gurnula ih je u donji dio tabele, ali sa današnja tri boda, dakle prva u 2021. godini, srpskom stručnjaku biće mnogo lakše u nastavku sezone.

Gol odluke viđen je već u 18. minutu.

Orsolini je prethodno šutirao pravo u golmana gostiju Marka Silvestija, koji je odbio loptu, na koju je natrčao Roberto Sorijano, a čuvaru mreže Verone nije preostalo ništa drugo nego da ga sruši.

Opravdano dosuđen kazneni udarac Orsolini je pretvorio u vođstvo Bolonje, ispostaviće se na kraju i pobjedu.

Izvor: Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

I u nastavku meča domaći su imali više prilika, ali su gostujuće bile ozbiljnije. Darko Lazović imao je solidnu šansu da donese izjednačenje "žutim", ali je početkom nastavka loše šutirao iz povoljne pozicije.

Sa druge strane Nikola Kalinić bio je u sjajnoj prilici u 63. minutu, kada je izašao oči u oči sa Lukašom Skorupskim, ali je šutirao loše, direktno u golmana rivala.

Mogao je Orsolini u 72. minutu povisiti vođstvo, ali je Silvestri uspio da izbaci loptu u korner.

U sudijskoj nadoknadi još jedna velika prilika za goste, u kojoj se našao "rezervista" Samuel di Karmine, ali iskusni napadač nije uspio da pogodi cilj i propala je posljednja prilika za Veronu da dođe do boda na stadionu "Renato Dal'Ara".

U drugom današnjem meču Torino i Specija remizirali su bez golova, iako su domaći čak 80 minuta imali igrača više.

Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse

Sampdorija je, u posljednjem duelu dana, nakon preokreta savladala Udineze 2:1, a meč je obilježio Antonio Kandreva, koji je "panenkom" najavio slavlje tima iz Udina.