Pobjeda Frajburga poslije skoro 11 godina, Dortmundu visi Liga šampiona!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Borusija doživjela poraz od redovne „mušterije“ i pala na šesto mjesto na tabeli!

Bundesliga 20 kolo rezultati Frajburg - Borusija Dortmund 2-1 Izvor: Tanjug/Tom Weller/dpa via AP

Čelnici Borusije Dortmund mogli bi da ponovo razmisle da li je Edin Terzić pravo rješenje za klupu "milionera".

Nakon smjene Tuhela djelovalo je da je mladi trener bh. korijena sa tri pobjede u prva četiri meča trznuo ekipu, ali je Borusija ponovo krenula sa lošim rezultatima, koje je samo nakratko prekinula pobjeda nad Augzburgom prošlog vikenda!

A onda novi poraz i to od ekipe koja je posljednji put pobijedila Dortmund prije skoro 11 godina, preciznije još u maju 2010. godine.

Frajburg je sa 2:0 savladao Borusiju i nakon 16 poraza i tri remija konačno upisao trijumf koji ostavlja „milionere“ na šestom mjestu!

Iako je četvrtoplasirani Bajer Leverkuzen poslije današnje pobjede 4:2 nad Štutgartom daleko samo tri boda petoplasirani Ajntraht sa 33 boda ima utakmicu manje, kao i Borusija Menhengladbah, koja bi trijumfom nad Kelnu mogla da preskoči imenjakinju i odmakne joj tri boda.

Borusiju Dortmund je skupo koštalo loše otvaranje drugog poluvremena kada su u razmaku do samo tri minute primila dva gola preko Jeonga i Šmida, pa su morali da ganjaju rezultat u preostalih pola sata.

Rezervista Mukoko smanjio je petnaestak minuta prije kraja, ali još jednom zakazao je Erling Braut Holand, upisao je „samo“ asistenciju za Korejanca što nije bilo dovoljno njegovoj ekipi da izbjegne poraz.

Da stvar bude gora po Borusiju, osim Bajera iz Leverkuzena pobjede su upisale i preostale dvije ekipe iz vrha, Lajpcig je sa minimalnih 3:0 savladao Šalke, dok je Volfsburg sa rutinskih 2:0 protiv Augzburga u gostima produžio niz pobjeda na tri i upravo to je mjesto na kojem se "vukovi“ nalaze poslije 20 kola.