Kakav teror Uroša Đurđevića: "Đuka" je zaludio Španiju het-trikom, i Čumić zatresao mrežu!

Komentator je bio oduševljen potezima srpskog napadača.

uros-djurdjevic-het-trik-sporting-hihon-teror-prvi-strijelac-segunda-nikola-cumic-video Izvor: YouTube/FUTBOLEROS EN FUTBOL ESPAÑOL/Printscreen

Kakav dan za srpske fudbalere - Sporting Hihon je slavio 4:0 na gostovanju u Logronjesu, a sva četiri gola bila su djelo Srba!

Uroš Đurđević je postigao het-trik, dok je Nikola Čumić postavio konačan rezultat!

Nema zime za Sporting iz Hihona kada popularni "Đuka" igra ovako dobro. Bivši napadač Partizana učinio je da se navijači Sportinga zaljube u njega zbog redovnih postizanja golova, a kako li će tek sada biti poslije ovakve partije.

Đurđević je vodio Sporting ka vrlo važnoj pobedi na gostovanju i to tako što je dva puta tresao mrežu već u prvom poluvremenu, dajući timu iz Hihona neophodan mir.

Srpski centarfor je potom stigao i do 15. gola u Segundi ove sezone, a da ne bude sve od srpskih internacionalaca postarao se Nikola Čumić. Bivši igrač Radničkog iz Niša je u 81. minutu kompletirao meč za konačnih 4:0.

Popularni Đuka, kako ga Španci zovu i kako mu i piše na dresu umjesto prezimena, tako je postao prvi strijelac Segunde sa 15 golova, dok je Raul de Tomas iz Espanjola postigao 13.

Sporting se ovom pobjedom popeo na peto mjesto Segunde, imaju pet bodova manje od drugoplasiranog Espanjola, koji se nalazi na mestu koje vodi direktno u Primeru. U plej-of za posljednje treće mjesto u višem rangu boriće se timovi od treće do šeste pozicije.