Alison "častio" kao Karijus, Gindogan i Foden razbili šampiona: Liverpul izgubio titulu u derbiju na Enfildu?!

Nevjerovatne greške brazilskog golmana su odlučile derbi.

Liverpul - Mančester siti 1:4 Premijer liga Alison častio Siti Izvor: Tim Keeton/pool EPA, Tanjug/pool EPA/Tim Keeton

Tri uzastopna poraza na domaćem terenu ima Liverpul i možda je ovaj posljednji bio i pozdrav sa borbom za šampionsku titulu. Na Enfild je stigao Mančester siti, prvi kandidat za novi naslov šampiona, a nakon plesa Fila Fodena i Ilkaja Gindogana, u plavi dio Mančestera idu bodovi.

Dvojica veznih igrača, od kojih je onaj mlađi danas igrao u napadu, razbili su Liverpul i njegove šampionske nade.

Liverpul - Mančester siti 1:4 (0:0)

Umjesto pravog derbija Premijer lige gledali smo 45 minuta uspavanke, tokom kojih nije bilo pravih prilika za gol i 45 minuta Sitijeve rapsodije. Počeo je da igra Ilkaj Gindogan (koji je u prvom dijelu promašio penal), odmah za njim i Fil Foden, a Liverpul na to nije imao odgovor.

Gindogan je prvi zatresao mrežu na današnjem meču, a mogao je to da uradi još ranije. Loptu je sa bijele tačke posle visoko preko gola, ali je u nastavku bio precizniji. Dva puta, pošto je pored prvog pogodio i za drugi gol ''Građana''. Tada, doduše, uz veliku pomoć Fodena.

I Alisona Bekera, golmana Liverpula koji je večeras podsjetio na Lorisa Karijusa. Bio je katastrofalan, bez konkurencije i sa brojnim pogrešnim dodavanjima. Uvlačio je u nevolju saigrače, razigravao protivnike i stvorio golove Mančester sitiju dok je meč bio ''u egalu''.

Do kraja susreta pobjedu Mančester sitija, koju je samo na kratko zaustavio Mohamed Salah sa bijele tačke, potvridli su Rahim Sterling i Foden, možda i najbolji igrač meča.