Mučenje Junajteda pa "minimalac": Vest Hem izdržao 90, ali ne i 120 minuta, teška utakmica za gledanje

Solskjeru se taktika obila o glavu

mancester-junajted-vest-hem-1-0-fa-kup-produzeci-osmina-finala Izvor: Tanjug/Martin Rickett/Pool via AP

Izuzetno dosadnu utakmicu odigrali su Mančester junajted i Vest Hem na "Teatru snova", ali su "đavoli" prošli u četvrtfinale FA Kupa tek posle produžetaka, i to "minimalcem".

Heroj trijumfa bio je Skot Mektominej, koji je postigao gol u 97. minutu.

Mančester junajted - Vest Hem 1:0

/Mektominej 97/

Ole Gunar Solskjer najavio je ranije da želi da vrati trofej u vitrine Junajteda, izveo je jak, ali ne i najjači sastav, pošto je rešio da odmori Bruna Fernandeša, Luka Šoa i Edinsona Kavanija.

Na kraju mu se to i obilo o glavu, jer su pojedini igrači proveli duže od 120 minuta na terenu. Možda da je počeo sa Fernandešom i Kavanijem, pa da ih eventualno izvede kad se obezbedi prednost?

Kako god, Junajted je dominirao u posedu, ali stvarno se nije mnogo toga dešavalo na meču. U prvom poluvremenu su izgledne situacije imali Mejson Grinvud i Vikor Lindelef, a najbolju šansu Doni van de Bek, ali je Vest Hem imao sreće.

Posed Junajteda bio je više od 70 odsto u prvom poluvremenu, dok je u drugom pao u tempu. Markus Rašford je imao dobru šansu u 53. minutu, ali je Lukaš Fabijanski pobedio u duelu jedan na jedan.

Dejvid Mojs je posle toga osvežio tim, ali Solskjer ništa nije menjao, a onda je tek u 74. minutu uveo Mektomineja umesto našeg Nemanje Matića, kao i Bruna Fernandeša umesto Van de Beka. U 86. je video da je vrag odneo šalu, pa je uveo i Kavanija.

Odmah je Bruno podigao tim, ali je vreme već bilo isteklo. U prvom produžetku je konačno viđen i gol. Markus Rašford je sjajno video Mektomineja u naletu, spustio mu loptu u šesnaestercu, a ovaj iz trka pogađa mrežu.

Ranije danas, u prvom meču osmine finala, Bornmut je u gostima pobedio Barnli 2:0.